224 XT ve 5600X sistem oyunlarda 80 derece oluyor

Ya geçenlerde 13w/m-k lı çok pahalı olmayan bir macun görmüştüm bulursam atarım.

Fason olabilir ama denemeye değer 55tl.
Maxtor Ctg8d Serisi 4 Gr 12,8 W/m.k Termal Macun Maxtor Ctg8d Serisi 4 Gr 12,8 W/m.k Termal Macun : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Noxeen NX8 Yüksek Performanslı Termal Macun 12.8W/M-K 4gr. Noxeen NX8 Yüksek Performanslı Termal Macun 12.8W/M-K 4gr. : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Halnziye P13 13,4 W/mK 2 Gr. Termal Macun Halnziye P13 13,4 W/mK 2 Gr. Termal Macun : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Belki de bu üçünden biri hakkında bir inceleme bulamayabilirsin ama ben yeni macun alacak olsam bunlardan birini denerdim. Garantici olacaksan mx-4 al geç bende de şuan mx-4 ve 224xt nin macunu var.

Son düzenleme:
Ya geçenlerde 13w/m-k lı çok pahalı olmayan bir macun görmüştüm bulursam atarım.

Fason olabilir ama denemeye değer 55tl.
Maxtor Ctg8d Serisi 4 Gr 12,8 W/m.k Termal Macun Maxtor Ctg8d Serisi 4 Gr 12,8 W/m.k Termal Macun : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Noxeen NX8 Yüksek Performanslı Termal Macun 12.8W/M-K 4gr. Noxeen NX8 Yüksek Performanslı Termal Macun 12.8W/M-K 4gr. : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Halnziye P13 13,4 W/mK 2 Gr. Termal Macun Halnziye P13 13,4 W/mK 2 Gr. Termal Macun : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Belki de bu üçünden biri hakkında bir inceleme bulamayabilirsin ama ben yeni macun alacak olsam bunlardan birini denerdim. Garantici olacaksan mx-4 al geç bende de şuan mx-4 ve 224xt nin macunu var.
ilk defa duydum bunları gerçekten verdikleri rakamlar doğru mu acaba bu fiyatlara imkansiz bence 10w üstü

ilk defa duydum bunları gerçekten verdikleri rakamlar doğru mu acaba bu fiyatlara imkansiz bence 10w üstü
Hocam ilki beni de şüpheye düşürdü ama diğer ikisinden birini macunum biterse net deneyeceğim sadece kendim için değil beğenirsem herkes faydalansın diye şöyle essahlı bir değerlendirme yapacağım.

224-XT'nin içinden 1 gramlık tüp çıkıyordu ne çabuk bitirdin? Ben aynı soğutucuyu alalı 10 ay oldu 1 kere macun değiştirdim yalnızca hala tüpte de duruyor. Pasta kreması gibi basıyorsan macunu soğutmaya olumsuz etkisi olur.
ben içinden çıkanı tek kullanımlık sanıp hepsini boşaltmıştım, bilgisizlikten.

@Flakel eski macunu hem soğutucudan hem de işlemciden sildikten sonra tam işlemcinin ortasına leblebi/nohut büyüklüğünde bırakıyorsun bu kadar. Sonra soğutucuyu vidalıyorsun o yayılıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tercihen macunu plastik spatulası ile işlemciye tamamen de yayabilirsin miktar aynı olmak kaydıyla. C2'den 4 gram macun çıkıyor temizle dene bakalım fark olacak mı.

@Flakel eski macunu hem soğutucudan hem de işlemciden sildikten sonra tam işlemcinin ortasına leblebi/nohut büyüklüğünde bırakıyorsun bu kadar. Sonra soğutucuyu vidalıyorsun o yayılıyor.

Tercihen macunu plastik spatulası ile işlemciye tamamen de yayabilirsin miktar aynı olmak kaydıyla. C2'den 4 gram macun çıkıyor temizle dene bakalım fark olacak mı.
Hocam onu dün denedim işte fakat soğutucuyu sıktıktan sonra yine taşmasına rağmen az sürdüğüme eminim takarken sağa sola oynattığım için taştığını düşünüyorum. Değiştirdikten sonra bariz sıcaklık azaldı ama yine de kutu içinden çıkan TG25 gibi düşürmedi sıcaklığı yani elden ringde 60'ı görmüyordum TG25 ile C2 ile 70'e kadar çıkıyor. Bildiğiniz gibi 70 üstünde 224 XT motor sesi çıkarıyor. Beni rahatsız edende bu zaten o yüzden iyi bir macun bakıyorum ki 70 dereceyi geçmesin işlemci. Wipaste ciddi anlamda kalitesiz bir macun, 2 ayda kuruyor zaten.

Ryzen 5600X İşlemci ve RX 6900XT ekran kartım oyunda yük altında 80 dereceye sabitleniyor. İkisi de benzer sıcaklıklar gösterdiği için odanın, havanın ve dolayısı ile kasa içinin sebep olduğunu düşünüyorum.
PF360, kasanın önüne takamadığım için mecburen üste taktım ve kasa içinde ki bütün sıcak hava yukarı doğru sıvı soğutmadan atılıyor. Yani Kasa içindeki sıcaklık doğal olarak sıvı soğutmaya etki ediyor. Fakat ekran kartıda aynı değer olunca işlemci için özel bir çabaya gerek de görmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı