22500 TL'lik sistem kredisi madencilikle ödenebilir mi?

⛏ Madencilik için en iyi Ekran Kartları | Kryptex bu sitedeki yazılara göre rx5700 en iyi f/p kartmış.

Hocam 22500 lirayı zaten bu sistemi toplamadan dahi ödüyorum o yüzden çok büyük dert değil. Zaten TL'nin değeri malum.

Site yabancı olduğu için daha ucuz olabilir. Sizin değerlendirmeniz benim için daha idealdir.

Hocam peki 22500 mining sistem öneriniz var mı? Benim ort. Bir sistemim var onun üzerine kursam ne olur (ekran kartı girişinin çoğaltıcısını kullanarak)?

Arkadaşlar lütfen mantıklı mı biraz onu da söyleyin. Bir de aileme nasıl söyleyeceğim o da var :D
Daha ailenden düzgün izin alamamışsın bence hiç bu toplara girme aileni bilmiyorum ama yaşında ötürü pek sıcak bakacaklarını sanmıyorum.

Benim anladığım; burs ve öğrenci paran ile çekeceğin krediyi karşılıyorsun gibi. Tamam burada problem yok fakat elektrik masraflarını kurduğun sistem her ay amorti edebilecek mi? Bununla da kalmayıp sana bir miktar kar bırakması gerekiyor ki en azından coin biriktirebil.

Bence en kötü senaryoyu düşünerek bu konu üzerine yoğunlaşıp bir planlama yapabilirsin. Eğer yaptığın planlamada, kurduğun sistem her ay elektrik paranı amorti edip biraz da coin biriktirebiliyorsan alınabilecek bir risk.

Tabii Türkiye'de yaşıyoruz. Elektrik fiyatları ortada ve aynı zamanda kripto para piyasalarının da güncel durumu ortada. İyi düşünmeni tavsiye ederim. "Bendeki kart günlük 10TL bırakıyor" gibi basit düşünmemeni tavsiye ederim.

Sanırım lise öğrencisisin. Girişimcilik ruhun var. Bu, o yaşlar için bence çok değerli bir şey fakat acele etme ve planlamanı iyi yap. Fikir iyi fakat bulunduğun vakit biraz kötü bir zamana denk geliyor. Hem ülkedeki elektrik fiyatları hem de piyasaların durumu açısından.

Hocam buradan yazarak çok fazla uzun olacak. Yarın gün içinde cevap vereyim. Siz farklı bir açıdan düşünüyorsunuz ama burada olay taksit ödemek değil. Taksit ödeyince bir kârınız olmuyor. Amorti süresi dolar kuru, ETH kuru, ETH zorluğu, elektrik fiyatları, devletlerin mining yasağı ihtimali derken kâr etmedikten sonra alınan riski de gözden çıkaralım her şey olması gerektiği gibi bile olsa 20 bin TL faiz size baştan kaybettiriyor. Bunun yerine 8-10 bin TL'lik bir kart alın yavaş yavaş ödeyin. Bitince bir daha... Faize vereceğine mala para verin. Hem de risk daha az olur. ETH geliriyle taksit öderim diye hata yapmayın. Gelirler düşünce taksit ya da kredinizi ödeyemezsiniz. Bunun için 1100 TL- elektrik faturası kadar borçlanmanız lise öğrencisi ve aile evindeki biri için en iyi huzuru ve ekonomik rahatlığı sağlar.

Hocam daha fazla kart daha fazla sorumluluk ama daha fazla para demek. Örnek olarak 8500 liraya 3060 alsam 3 tane 25500 lira ediyor. 1 tane 1050 Ti'ım var. 3X 3060 ve 1050 Ti'ın Mh'ı 165 ediyor mesela. Bence 165 Mh ile iyi bir kar eder yeni başlayan biri. 3 tane 3060 ve 1 tane 1050 Ti ile beraber elektrik ücreti kesildiğinde aylık 1430 lira kar yapıyor. (Bu sitede ne kadar ödeyeceğimi vesaire belirtmiş mesela) ayda 1050 lira ödeme ile vade ücreti çıkarılınca dahi sadece miningden kazandığım paradan 380 lira kalıyor. Okuldan ve burstan aldığım ücreti ekleyince 1050+380= 1430 TL aylık karım oluyor. Bu da demek oluyor ki okul ve burs ücreti ile değil sadece mining parası ile dahi banka taksiti ödeyebilirim.

Benim anladığım; burs ve öğrenci paran ile çekeceğin krediyi karşılıyorsun gibi. Tamam burada problem yok fakat elektrik masraflarını kurduğun sistem her ay amorti edebilecek mi? Bununla da kalmayıp sana bir miktar kar bırakması gerekiyor ki en azından coin biriktirebil.

Bence en kötü senaryoyu düşünerek bu konu üzerine yoğunlaşıp bir planlama yapabilirsin. Eğer yaptığın planlamada, kurduğun sistem her ay elektrik paranı amorti edip biraz da coin biriktirebiliyorsan alınabilecek bir risk.

Tabii Türkiye'de yaşıyoruz. Elektrik fiyatları ortada ve aynı zamanda kripto para piyasalarının da güncel durumu ortada. İyi düşünmeni tavsiye ederim. "bendeki kart günlük 10TL bırakıyor" gibi basit düşünmemeni tavsiye ederim.

Sanırım lise öğrencisisin. Girişimcilik ruhun var. Bu, o yaşlar için bence çok değerli bir şey fakat acele etme ve planlamanı iyi yap. Fikir iyi fakat bulunduğun vakit biraz kötü bir zamana denk geliyor. Hem ülkedeki elektrik fiyatları hem de piyasaların durumu açısından.

Hocam net bir şekilde amorti edebiliyor yaptığım hesaplamalara göre. Bence o kadar kötü planlama yapmadım hocam.

Hocam ek bir gelir derken neden bahsediyorsunuz? Sadece mining bile ödüyor diyorum. Haciz ile ne alakası var?
Coin piyasası batarsa, elindeki kripto paralar ödeyeceğin taksit için yeterli olmazsa anlarsın. Riskli iş, riski göze alıyorsan buyur gir.

Coin piyasası batarsa, elindeki kripto paralar ödeyeceğin taksit için yeterli olmazsa anlarsın. Riskli iş, riski göze alıyorsan buyur gir.

Litecoin yavaş yavaş yükseliyor. Bitcoin de bu orantıda yükselir büyük ihtimal. Ben coin piyasasına bir zamanlar batacak diyordum ama coin piyasası ne zaman batsa kat kat artarak devam ediyordu. O yüzden çok fazla dert etmeye gerek yok gibi. Riskli iş değil gibi.

Litecoin yavaş yavaş yükseliyor. Bitcoin de bu orantıda yükselir büyük ihtimal. Ben coin piyasasına bir zamanlar batacak diyordum ama coin piyasası ne zaman batsa kat kat artarak devam ediyordu. O yüzden çok fazla dert etmeye gerek yok gibi. Riskli iş değil gibi.
Tamamdır hocam. Sonuçları buraya yazarsanız iyi olur, bu işlerle uğraşmak isteyen arkadaşlar olabilir.

asdasdasds.PNG

Bence Bitcoin bu şekil bir hal alacak.

Hocam daha fazla kart daha fazla sorumluluk ama daha fazla para demek. Örnek olarak 8500 liraya 3060 alsam 3 tane 25500 lira ediyor. 1 tane 1050 Ti'ım var. 3X 3060 ve 1050 Ti'ın Mh'ı 165 ediyor mesela. Bence 165 Mh ile iyi bir kar eder yeni başlayan biri. 3 tane 3060 ve 1 tane 1050 Ti ile beraber elektrik ücreti kesildiğinde aylık 1430 lira kar yapıyor. (Bu sitede ne kadar ödeyeceğimi vesaire belirtmiş mesela) ayda 1050 lira ödeme ile vade ücreti çıkarılınca dahi sadece miningden kazandığım paradan 380 lira kalıyor. Okuldan ve burstan aldığım ücreti ekleyince 1050+380= 1430 TL aylık karım oluyor. Bu da demek oluyor ki okul ve burs ücreti ile değil sadece mining parası ile dahi banka taksiti ödeyebilirim.

Hocam net bir şekilde amorti edebiliyor yaptığım hesaplamalara göre. Bence o kadar kötü planlama yapmadım hocam.
Daha fazla sorumluluk değil aksine bozulma gibi durumlarda daha avantajlı. 3 3060'ı hemen almayacaksınız zaten. Kararınızı vermişsiniz hocam bize hayırlı olsun demek düşer. Deneyin, tecrübe edin. 36 ay kredi ve faizini ödemek olacak yaptığınız iş sadece. Buna ek bursunuz ve harçlığınız da olmayacak. Eth gelirini her ay bozdurursanız ve kur düşük olmazsa burs ve harçlık giderini karşılar buna elektrik de eklenecek ek olarak. Özetle 3 yıl bu gelirlerin optimum şartta olması mümkün olursa 3080 Ti'ı bedavaya getirmiş olursunuz ama 3 yıl çok uzun süre.

Yeni konular

Geri
Yukarı