23.000 TL laptop önerisi

Bütçe
20000 23000

Veli Saycü

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Bu yıl üniversiteye gideceğim inşallah. Bu yüzden laptop almak şart oldu. Hem üniversite için hem de oyun oynamak için kullanacağım bir laptop almak istiyorum. Üniversitede mühendislik bölümü istiyorum bu yüzden özellikleri bakımından beni üzmemeli. Ayrıca hayatım boyunca hep masaüstü kullandığımdan pil süresi kavramının bilince değilim. Bu konuda da yardıma ihtiyacım var. Ortalama ne kadar gidiyor mu laptop pilleri? Üniversite için sıkıntı çıkartır mı?

Uzun lafın kısası bayağı bir bakındım. Laptop piyasasını hiç bilmiyorum maalesef. Hep reklamlardan gördüğüm Excalibur markasına yöneldim ilk başta ama sonrasında ışık hızında Casper'dan uzaklaştım. Daha sonrasında MSI ve Monster arasında kaldım ama onlar hakkında da hem iyi hem kötü bir sürü yorum oluduğunu gördüm. Elbette teknolojik ürünler şans işi ve sıkıntılar her üründe olacak tabii ama maalesef hala daha kararsızım. Şimdi ASUS'u da düşünüyorum ama yardıma ihtiyacım var.

Bütçem en fazla 23K olur o da belki. 20K-23K arası tüm tekliflere açığım ben baktığım birkaç modeli aşağıya koyayım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Şu an bu modeller ve muadilleri arasında gidip geliyorum. Ayrıca şunu da ekleyeyim yok ışıkmış yok şuymuş buymuş hiç sevmem öyle şeyleri. Malzemesi, görüntü kalitesi vb beni yarı yolda bırakmasın, batarya sorunu vb uğraşmadan alnımın akıyla almak istiyorum bir şeyler.

Bu bütçede 3050ti berbat bir seçenek olur.
Biraz bütçe artarsa:

Yoksa:

Bu bütçede 3050 Ti berbat bir seçenek olur.
Biraz bütçe artarsa:

Yoksa:

Hocam MSI' ı direkt bu model olarak değil de 3060' lı olarak da düşünebiliriz ben onu rastgele koymuştum. Attıklarınız arasında gönlüm ilkinden yana. Ama o kadar olumsuz yorum var ki Monster hakkında çok korkuyorum o yüzden. İnsanlar bu kadar para vereceksen MSI ASUS al diyorlar açıkçası ve bende geriliyorum.

Tulpar 25.1 ile ilgili sorun yaşayanlar vardı.
HP Omen 17 (RTX 3070- i7 11800h) güzel makine ancak paneli bir tür donanımından ötürü sarımsı renk veriyormuş.
Legion 5 Pro ürünü de iyi ancak bütçeni aşar mı bilemem.

Legion aşmaz gibi duruyor ama Lenovo' yu hiç duymadım, çevremde kullanan da yok laptop olarak. Bilemedim o yüzden. HP Omen serisini de öven çok kişi vardı ama dediğiniz gibi onda bir takım sıkıntılar olduğunu gördüm. Biraz daha araştırınca MSI, ASUS ve Monster panellerinde de aynı sorunun olduğunu farklı sitelerden gördüm. Tek istediğim pili hemen bitmeyecek ve beni yarı yolda bırakmayacak performanslı bir laptop.

Bilemiyorum ikisi de iyi ama bence Monster olanı almalısın.
Ve rica etsem istediğin şartlar varsa söyleyebilir misiniz?

Hocam ilk ve en önemli şart ihtiyaçlarımı karşılaması. Yani hem üniversitede ( mühendislikte) hem de çok oyun oynayan biri olarak oyun performansımı karşılaması lazım. Ondan sonraki özellikler arasında ise pil süresi ve malzeme kalitesi geliyor.

Monster attıklarınız arasında iyi bir tercih olabilir ama diğer yazdığım markalar hakkında bir fikriniz var mı?

Hocam MSI' ı direkt bu model olarak değil de 3060' lı olarak da düşünebiliriz ben onu rastgele koymuştum. Attıklarınız arasında gönlüm ilkinden yana. Ama o kadar olumsuz yorum var ki Monster hakkında çok korkuyorum o yüzden. İnsanlar bu kadar para vereceksen MSI ASUS al diyorlar açıkçası ve bende geriliyorum.

Legion aşmaz gibi duruyor ama Lenovo' yu hiç duymadım, çevremde kullanan da yok laptop olarak. Bilemedim o yüzden. HP Omen serisini de öven çok kişi vardı ama dediğiniz gibi onda bir takım sıkıntılar olduğunu gördüm. Biraz daha araştırınca MSI, ASUS ve Monster panellerinde de aynı sorunun olduğunu farklı sitelerden gördüm. Tek istediğim pili hemen bitmeyecek ve beni yarı yolda bırakmayacak performanslı bir laptop.

Hocam ilk ve en önemli şart ihtiyaçlarımı karşılaması. Yani hem üniversitede ( mühendislikte) hem de çok oyun oynayan biri olarak oyun performansımı karşılaması lazım. Ondan sonraki özellikler arasında ise pil süresi ve malzeme kalitesi geliyor.

Monster attıklarınız arasında iyi bir tercih olabilir ama diğer yazdığım markalar hakkında bir fikriniz var mı?
Attıkların MSI model gereksiz pahalı maalesef.

Hocam Monster'ın sorun çıkaran kasaları genelde Clevo kasa oluyor, v21 serisi Tongfang kasa, sorun çıkarmaz.

Attıkların MSI model gereksiz pahalı maalesef.

Peki kısa bir Monster MSI değerlendirmesi yapmanızı istesem ne söylerdiniz?

Hocam Monster'ın sorun çıkaran kasaları genelde Clevo kasa oluyor, V21 serisi tongfang kasa, sorun çıkarmaz.

Hocam inanın kasalar hakkında bilgim yok ama Clevo kasasının sıkıntılı olduğunu gördüm bugün çok. Biraz ondan da korkuyorum. Bahsettiğiniz tongfang kasa olan modelleri hangileri acaba? Bir de ışık sızması ya da 30 dakikada şarjın bitmesi şikayetleri var çok fazla. Bu konu hakkında ne söyleyebilirsiniz?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı