23.000 TL'ye kadar Gaming laptop önerisi

Bir Linux kullanicisi olarak acikcasi MUX olsa MSI Delta'yi havada kapardim. Hatta L5 Pro ile takas edelim bile derdim. Windows kullanicilarinin isi daha zor tabi.

Omen 15 alıp iade etmiştik arkadaşa, boşta 80 derece çalışıyordu. 3060 ve 5800H vardı.

Hocam bu durum Firmware Update ile çözüldü, gereksiz boots oluyordu işlemci ve yüksek sıcaklık ile fan sesi de susmuyordu, gelen güncelleme ile hem sıcaklık düştü hem de fan RPM'i düştü hatta kış aylarında oda sıcaklığında fan kapanıyor gayet serin.

Bu arada her laptopta şunu da yapmak lazım, oyun dışında mutlaka Windows üzerinden turboboots kapatmak lazım hem elektrik fiyatları uçtu buradan tasarruf hem de gereksiz işlem gücü ile sıcaklık artışı oluyor ben 5800H ve 11800H'ta bu durumu yaptım. Oyunlarda bile açmıyor sadece BF5'te fark ediyor, güncel oynadığım Days Gone, Death Stranding, red Dead, bunların hiçbirinde sıcaklık ve elektrik tüketimi artışı dışında bir getirisi yok.

Hocam bütçeyi zorlarım zorlamasına ama itopyada olduğu için taksitlere faiz ekliyor o yüzden alamıyorum bunu başka bir satış yerinde olsaydı keşke

İşte bu üzücü oldu. Cihaz çok güzel çünkü. o paraları vermişken 3070'li alıp rahat etmek var. :(

Omen 15 alıp iade etmiştik arkadaşa, boşta 80 derece çalışıyordu. 3060 ve 5800H vardı.

Aldığım SS'ler ve çektiğim fotoğraflar halen duruyor benim.

AC.jpg

Herhangi bir undervolt işlemi yapmadan bilgisayarı turbo fan moduna alınca AC Odyssey oynarken sistemin sıcaklıklar bu şekildi.

36E0107A-15E4-4794-A6C6-D144C5E4B294.jpeg

Birkaç ay sonra undervolt özelliği gelince -0.80V yapmıştım. Bu şekilde turbo fana alınca AC Origins oynarken sistemin sıcaklıkları. İki işlemde de sistemin altında fanı çalışmayan, sadece yükseltmeye yarayan bir soğutucu vardı. Oda derecesi ortalama 20-25 arasında seyrediyordu.

Eki Görüntüle 1284107
Herhangi bir undervolt işlemi yapmadan bilgisayarı turbo fan moduna alınca AC Odyssey oynarken sistemin sıcaklıklar bu şekildi.

Eki Görüntüle 1284111
Birkaç ay sonra undervolt özelliği gelince -0.80V yapmıştım. Bu şekilde turbo fana alınca AC Origins oynarken sistemin sıcaklıkları. İki işlemde de sistemin altında fanı çalışmayan, sadece yükseltmeye yarayan bir soğutucu vardı. Oda derecesi ortalama 20-25 arasında seyrediyordu.
Sizdeki intel versiyon ama bizdeki AMD'ydi.

Sizdeki intel versiyon ama bizdeki AMD'ydi.

10750H epey ısınan bir işlemciydi. 14nm'nin son demlerini, son hız aşırtmalar ile yaşıyordu artık. Çoğu sistemde 90 derece üstünde çalışan bir işlemciydi kendisi. Kaldı ki 5800H bu konuda daha iyi. Ryzen 5000 ve 11. nesil Intel işlemciler, 10. nesil Intel işlemcilerin hepsinden termal anlamda daha iyi ürünler. Size gelen üründe sorun olmuş olabilir veya termal macunu fabrika çıkışlı az sürülmüştür. Yine arkadaşın dediği bir dönem yaşanan bir sorun da olmuş olabilir.

İşte bu üzücü oldu. Cihaz çok güzel çünkü. o paraları vermişken 3070'li alıp rahat etmek var. :(
Evet itopya bana yakın gidip bi pazarlık yapacağım :D hayırlısı çok istiyorum bunu almayı sadece itopya da kalmış :/

Eki Görüntüle 1284107

Eki Görüntüle 1284111
5800H - 3060 L5 Pro Cyberpunk sicakliklari. %100 fan, ses cok rahatsiz edici olmasa da uzun sure katlanmak istemiyor insan.
Screenshot (11).png

Geri
Yukarı