23.5"- 24" 75Hz 1ms oyuncu monitörü önerisi

Burak05387

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Oyun oynamak amacıyla monitör almayı düşünüyorum, 75Hz 1ms ve en az 23, 5" ucuz ama kaliteli monitör arıyorum (ASUS ROG STRIX Radeon RX570 8 GB ekran kartı) yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
Düzenleme:1000TL civarı

Son düzenleme:
Bütçeniz nedir?
1000tl civarı 1100 de olabilir
Şu monitör oldukça güzel 75Hz ve AMD için. Bütçene uygunsa alabilirsin.

Başka yerlerde de görmüştüm güzel monitöre benziyor

@kino 'nun attığı urunu tercih edin.
Fiyati biraz pahali ama harika bir tasarıma, yüksek kontrast oranına ve IPS panele sahip.
Yüksek kontrast oranı mı?

Son kullanıcıya sunulan en düşük değerlerden biri olan 1000:1 kontrast oranına sahip. Bunun altı yok sayılır piyasada.

Bunu yermek için söylemiyorum bu arada, hem IPS hem de yüksek kontrast diye bir şey olmaz.

Yüksek kontrast oranı mı?

Son kullanıcıya sunulan en düşük değerlerden biri olan 1000:1 kontrast oranına sahip. Bunun altı yok sayılır piyasada.

Bunu yermek için söylemiyorum bu arada, hem IPS hem de yüksek kontrast diye bir şey olmaz.

100.000.000:1 olarak geçiyor?

100.000.000:1 olarak geçiyor?
Ha, dinamik kontrast. Aklıma direk statik kontrast geliyor.

Kontrast (Siyah Beyazlar) hakkında bilgi edinilmek isteniyorsa statik kontrasta bakılmalı.

O değerin pek bir anlamı yok.
Yani, kağıt üstünde öyle mi öyle ama herhangi bir film izlenirken, oyun oynarken vs. önemi yok sayılır.

Statik kontrast'ı da IPS ve TN'lerin %99'undaki gibi 1000:1.

75Hz için 1Ms olmasına gerek yok, 7Ms'ye kadar herhangi bir monitör de alabilirsiniz, hiçbir fark olmayacaktır.
Yani IPS yerine TN vs. almak gibi bir hata yapmayın sırf 1Ms olacak diye, 1Ms'nin önemi 144-240Hz seviyelerine çıkıldığında olur.

75Hz için 1Ms olmasına gerek yok, 7Ms'ye kadar herhangi bir monitör de alabilirsiniz, hiçbir fark olmayacaktır.
Yani IPS yerine TN vs. almak gibi bir hata yapmayın sırf 1Ms olacak diye, 1Ms'nin önemi 144-240Hz seviyelerine çıkıldığında olur.
Bilgim yok diye soruyorum yanlış anlama şimdi 75hz 1ms isle 75hz 5ms arasında hiç mi fark yol ve alacağım mönitörün IPS mı olması lazım ?

Geri
Yukarı