2300-2500 TL Oyun İçin Sistem Toplama

ard26tr

Kilopat
Merhaba, haftaya toplayacağım bilgisayar için sizden yardım istiyorum.
Bütçem 2300-2500 TL arasında. Ayrıca mümkünse LoL yayını yapabileceğim bir bilgisayar olsun lütfen.
Ayrıca 19 Mayıs dolayısı ile herhangi bir indirim olacaksa onu da bekleyebilirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kusura bakmayın fakat rami tek slot 8gb değilde 2x4 alması daha iyi olur. Ryzen işlemcilerde 8gb gibi ram miktarlarında tek slotta 8 gb yerine çift slotta 2x4 takması en az 50-60 fps fark yaratacaktır. İnternette ryzen işlemcilerde 2 slot ram kullanmanın önemi ile ilgili birçok video var..

Hocam kusura bakmayın fakat rami tek slot 8gb değilde 2x4 alması daha iyi olur. Ryzen işlemcilerde 8gb gibi ram miktarlarında tek slotta 8 gb yerine çift slotta 2x4 takması en az 50-60 fps fark yaratacaktır. İnternette ryzen işlemcilerde 2 slot ram kullanmanın önemi ile ilgili birçok video var..
Yalnız senin dediğin durum ekran kartı olmayan APU sistemlerde geçerli. Burda ekran kartı mevcut. Ayrıca hangi videoda o kadar fark var atar mısınız? O kadar FPS farkı ben göremedim.

Doğru diyorsunuz dual ch olması performansı etkiler ama hem bahsettiğiniz kadar ciddi manada fark yaratmaz hemde 8x2 yapılmasının önünü kapatır kullanıcının tercihine kalmış bir durum.

Çift kanal 5 ila 10 FPS arasında yükseliyor. Ayrıca Ryzen sisteme düşük frekans RAM tavsiye etmiyorum. O da büyük rol oynar performans olarak.
Q1.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı