2300-3500 TL Arası Ekran kartı Önerisi

Bütçe
2300, 3500
OC çekmem imkansız. Zaten 100 dereceyi görüyorum arada. RTX 2060s mı alayım o zaman ?
100 dereceyi nasıl görüyorsunuz ? Bildiğim kadarıyla 100 dereceyi görmeden işlemci kendini kapatıyor emin değilim ama sanırım öyleydi. Eğer 100 derece görüyorsanız soğutucunuzu değiştirmelisiniz.

OC çekmem imkansız. Zaten 100 dereceyi görüyorum arada. RTX 2060s mı alayım o zaman ?
Yok siz imkan varsa bunu alın; ASUS Grafikkarte ASUS GeForce RTX™ 2070 ROG Strix Gaming OC 8GB (90YV0C90-M0NA00) (NVIDIA, Grafikkarte) - MediaMarkt

Normal şartlarda bile o sıcaklıklara ulaşıyorsanız farklı bir sorun vardır. Soğutucunuz nedir ve termal macunu ne zaman yenilediniz? 7700K'ı 4.8 civarına çıkartarak güzel performans elde edersiniz (anakart uygundur diye tahmin ediyorum). Soğutma içinde Freezer 34 DUO veya Frio Silent 14 önerebilirim.

Kasa Thermaltake Level 10 GT, soğutucu Thermaltake Frio OCK. Şu an boşta 35-40 derece civarı fakat %70 kullanım olduğu zaman bile 100 dereceye kadar çıkıyor. Core temp de gösterilen değer bu. %100 yükte bile 100 derece. Anakartın sensörlerinde mi bir sıkıntı var çözemedim. Anakart MSI Z270 TOMAHAWK.
Şimdi Prime95 i açtım ve durum bu. 100 üzerine çıkmıyor.
cpu.png

Kasa Thermaltake Level 10 GT, soğutucu Thermaltake Frio OCK. Şu an boşta 35-40 derece civarı fakat %70 kullanım olduğu zaman bile 100 dereceye kadar çıkıyor. Core temp de gösterilen değer bu. %100 yükte bile 100 derece. Anakartın sensörlerinde mi bir sıkıntı var çözemedim. Anakart MSI Z270 TOMAHAWK.
Çok enteresan. Arada termal macun sürülü ve soğutucu doğru şekilde monte mi?

Evet, her şeyi düzgün. Yani bu hava şartlarında bile böyle olacağını sanmıyorum normal olarak. Yani 100 üzerine çıkmama durumu çok garip geliyor açıkcası

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı