2300 Tl bütçe ile oyun sistemi tavsiyesi

Kerem97

Hectopat
Arkadaşlar oyun sistemi toplamak istiyorum.
Battlefield 3, Far cry 3, Crysis 3 ve yeni çıkıcak olan Battlefield 4, Gta V gibi oyunları yüksek kalitede oynamak istiyorum.
Ekran kartı olarak Asus HD7950 directcu ii top ggdr5 3gb 384 bit Amd Radeon Dx11.1 tercihim.. Geri kalan parçaları bu ekran kartı fiyatının üstüne bütçemi aşmayarak toplamama yardımcı olur musunuz ?
Bir de 300-400 tl arası Hd monitör tavsiyesinde bulunur musunuz ?(2300 tl bütçeye dahil değil)
Ürünleri Vatan'dan alıcam.Şu anda %25 indirimleri yok ve ben bu indirimi bekleyip alıcam.
Ürünleri bu fiyatlara göre önerirseniz çok daha iyi olur :)

İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim ucuz falan değil biraz okuyun ya. O %25 indirimli 635 lira.
Benim verdiğim linkteki ekran kartı hafta içi olduğu için %8 indirimde. Beklerse hafta sonu o da indirime girecek. Okuyun biraz :D

Birde 400 liraya şu monitör var : VATAN COMPUTER - AOC - 23" E2343fi MYSTAGE GEN
Daha büyük, 23" bu. Oyunlar açısından daha iyi.

Önerileriniz için teşekkürler..
Asus HD7950 daha iyi değil mi ? İşlemci olarakta oyun performansında Amd fx 6300 ile arasında pek bir fark olur mu sizin önerdiğinizle ?

Son düzenleyen: Moderatör:
7950 elbette daha iyi bir kart. İşlemci konusuna gelirsek 6300 ile arasında, oyunları baz alacak olursak 3-5 FPS bile fark olmaz ancak gündelik kullanımda yani programlarda veya internette falan takılırken fark yaratır kesinlikle.
Ben oyun odaklı istiyorum dersen işlemciyi 6300'e düşürüp ekran kartını daha üst seviyelere taşıyabilirim.
6300'de işini görür, iyi bir işlemci. Ben 4100 kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum. Oyunlar konusunda sıkıntı yaratmaz yani 6300.

Karar senin...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı