2300 TL'ye FPS oyunları için monitör önerisi

IPS değil TN. Karıştırdınız galiba.

TN mi?
Akakçe listesi IPS diyordu, yanlış girmişler sanırım.

O zaman düşman başına, aman.

LC27FG alsın.

Hocam sistem özelliklerinizi ve oynayacağınız oyunları yazarmısınız? 144hz monitör alıp 60 FPS çalıştıracak bir bilgisayarınız varsa gerek yok o kadar masraf yapmaya.

C24G1 hız olarak ortalama diye biliyorum, memnhnsanız gayet iyi.

Standart, 240Hz bir VA. Tek esprisi 4000:1 kontrast olması, siyahları epey iyi gösterecektir.

Momster Aryond da kağıt üstünde muhteşem, ama Monster pek hoşuma giden bir marka değil, önermekten kaçınıyorum.

Eğer ekran kartınız Nvidia ise G-Sync Compatible olduğundan Samsung C27RG50 önerebilirim.

144Hz'e tamam derseniz tabii ki tazeleme hızı dışında her yönüyle daha üstün monitörlere bakılabilir, ama hali hazırda bir 144Hz'den geçmek pek mantıklı sayılmaz.

IPS değil TN. Karıştırdınız galiba.

Hocam, Acer monitör oldukça hoş duruyor. Fakat Acer hakkında iyi şeyler okumamıştım. Siz ne dersiniz? Bu monitörü kardeşim için alacağım. 144 veya 165 Hz olabilir. Uzun vadede sorun çıkarmasın ve FPS oyunlarında üzmesin yeter. Önerdiğiniz Samsung monitör ülkemizde yok sanırım. Son olarak, bu nasıldır?
Hocam sistem özelliklerinizi ve oynayacağınız oyunları yazarmısınız? 144hz monitör alıp 60 FPS çalıştıracak bir bilgisayarınız varsa gerek yok o kadar masraf yapmaya.
RX 580 ile kullanılacak. Kardeşim için alıyorum dediğim gibi. İleride çıkarsa, 3060 ile değiştirmeyi düşünüyoruz. Bu yüzden iyi bir monitör almak istiyorum.

Arkadaşlar zaten öneriler vermişler ben katkıda bulunayım. 24" 144hz 1080p TN monitör sizi tatmin edicektir. Fakat geleceğe yönelik bir monitör istiyorsanız 27" 2K 144HZ IPS veya VA panel öneriyorum.

Hocam, Acer monitör oldukça hoş duruyor. Fakat Acer hakkında iyi şeyler okumamıştım. Siz ne dersiniz? Bu monitörü kardeşim için alacağım. 144 veya 165 Hz olabilir. Uzun vadede sorun çıkarmasın ve FPS oyunlarında üzmesin yeter. Önerdiğiniz Samsung monitör ülkemizde yok sanırım. Son olarak, bu nasıldır?
Ülkemizde var, linkini atmışsınız işte :D

Ghosting olarak bir şey diyemiyorum, çünkü üreticiler sadece en hızlı moddaki tepki süresini belirtiyor ve o modda da yan etkileri çok fazla olduğundan (Inverse ghosting, parlaklık düşmesi, FreeSync kapanması gibi modellere göre yan etkiler) genellikle açılmıyor.

Yani aşırı bir ghosting bile görebilirsiniz, bunu anlamanın yorumları okumaktan veya belli başlı sağlam sitelerin inceleme yapmasını beklemekten başka hiçbir yolu yok. O konuda kesinlikle garanti veremem.

Kağıt üstünde iyi duruyor.

Bu arada, 27" olduğunu unutmayın. 60cm'den az mesafeler gibi yakından bakarsanız pikselleri saymanız muhtemeli o zaman da hiç hoş olmaz.

Ülkemizde var, linkini atmışsınız işte :D

Ghosting olarak bir şey diyemiyorum, çünkü üreticiler sadece en hızlı moddaki tepki süresini belirtiyor ve o modda da yan etkileri çok fazla olduğundan (Inverse ghosting, parlaklık düşmesi, FreeSync kapanması gibi modellere göre yan etkiler) genellikle açılmıyor.

Yani aşırı bir ghosting bile görebilirsiniz, bunu anlamanın yorumları okumaktan veya belli başlı sağlam sitelerin inceleme yapmasını beklemekten başka hiçbir yolu yok. O konuda kesinlikle garanti veremem.

Kağıt üstünde iyi duruyor.
Anladım hocam. Siparişi bugün vermeyi düşünüyorum. Acer hakkında hoş şeyler duymadım dediğim gibi. Linkini verdiğim Samsung monitör nasıldır?

Geri
Yukarı