230000 TL Araç Önerisi

Dizel isteniyorsa 230.000 civarına 1.5 dizel motor ve otomatik şanzıman kombinasyonlu, Edition donanım paketli ve makyajlı Crossland varmış.

Bizim eski Hyundai vardı onda 1.3 motor var. Yokuş filan zorlanıyordu bayağı bir ondan artık 1.6 motor altına kötü gözüyle bakmaya başladım.
Turbo motorlu araçları kafanızda canlandırırken ortalama 1.6 ile çarpabilirsiniz. Örneğin 1.0 TSI = 1.0x1.6=1.6 atmosferik motor gücü gibi, ya da benim kullandığım 1.33Tce motor için 1.33x1.6 = 2.2 atmosferik motor gibi düşünebilirsiniz, hatta artı olarak tork değerleri eskinin bu 1.6 veya 2.2 motorlarından bile daha güçlü oluyor.

Tabi bu ortalama bir değer hepsi için bu tarz hesaplama doğru olmaz. En iyi bakacağınız kıstas TORK değeri olmalı.

Turbo motorlu araçları kafanızda canlandırırken ortalama 1.6 ile çarpabilirsiniz. Örneğin 1.0 TSI = 1.0x1.6=1.6 atmosferik motor gücü gibi, ya da benim kullandığım 1.33Tce motor için 1.33x1.6 = 2.2 atmosferik motor gibi düşünebilirsiniz, hatta artı olarak tork değerleri eskinin bu 1.6 veya 2.2 motorlarından bile daha güçlü oluyor.

Tabi bu ortalama bir değer hepsi için bu tarz hesaplama doğru olmaz. En iyi bakacağınız kıstas TORK değeri olmalı.
Harikaymış.

O paraya Passat alırım yeenim: D
İşin şakası o paralara 2014 2015 makyajlı 1.6 cdti cosmo paket insignia gayet güzel bir tercih olur.
Üstüne de 15 20 bin paranız kalır bence Passat'tan güzel bir araç ama SuperB'i bilemem.

Kusura bakmayın, konuyu araba bölümüne görmediğimden konu dışına açtım haliyle uzaklaştırma aldım.

Arkadaşlar aklımdan eski değil, 2016 2017 model araçlar geçiyor, BMW öneriyorsunuzda şanzumanında ufak bir problem olsa işçilik hariç 1000TL fiyat koyuyorlar. Vag grubu araba almak para bakımından hem daha ucuz hem de daha bütçe dostu. SuperB 1.5 tsı fiyatları da malum uçmuş şu an. 1.4 tsı 150bg düşünüyorum, hem geniş araba hem de konforlu araç. @326001 hocamın dediği gibi eski araç alıp sorun yaşamak istemiyorum. Belki 2004-2005 model Mercedes macerası yaparız ama o da bütçe yakar. Hepinize teşekkürler.

Vallahi gece gece başım ağrıdı. Yok kral araba. Kral araba olması ne işine yarayacak? 2012 Audi öneriyor şaka gibi ya. Önerdiği araba ile akran neredeyse.
Bu kadar eski önerilen arabadan hayır da gelmez. 5K'ya arızayı giderirsin, bir daha arıza verir. Sonu yok bunun. Dediğim ve dediğiniz gibi araçlar alınmalı.

Vallahi ben arabayı ucuza getirmenin yolunu söyledim.
Ayrıca arabayı yaptırdığın ustaya bağlı sorun çıkartma durumu.
Neyse gereksiz olur, bizde çevre olduğu için biz rahat rahat yaptık.
Yeni temiz bir arabaya baksın.
2015 model araba alınmaz, geçti artık.
En kötü 2017 alınmalı bence.
önerdiğiniz arabaları alıp binmiyorsunuz?
Biniyoruz hocam, evden işe ne kadar kilometre yapsın?
Korona döneminde hiç binmedik.
Gezmedik sadece bu yoksa araba her hafta sonu yol yapar 100, 50 km en az.

Son düzenleme:
Vallahi ben arabayı ucuza getirmenin yolunu söyledim.
Ayrıca arabayı yaptırdığın ustaya bağlı sorun çıkartma durumu.
Neyse gereksiz olur, bizde çevre olduğu için biz rahat rahat yaptık.
Yeni temiz bir arabaya baksın.
2015 model araba alınmaz, geçti artık.
En kötü 2017 alınmalı bence.

Biniyoruz hocam, evden işe ne kadar kilometre yapsın?
Korona döneminde hiç binmedik.
Gezmedik sadece bu yoksa araba her hafta sonu yol yapar 100, 50 km en az.

Bunu yazalı aylar olmuş ama bu bilgisizliğine daha susamadım. Konu dsg şanzıman olsa savunacak kadar bilgisizsin. Bazı hatalar ustayla alakalı değildir, dünyanın en iyi ustası bile yapsa araba o hatayı inatla vermeye devam eder bazen.

Konu dsg şanzıman olsa savunacak kadar bilgisizsin.

Az buçuk bilgim var. (Az buçuk dediğim bazı kişilerin yanında bilgi sayılmaz belki de.) Bu tatilde 1 ay çıraklık yaptım ve hala devam ediyorum.

Bazı hatalar ustayla alakalı değildir, dünyanın en iyi ustası bile yapsa araba o hatayı inatla vermeye devam eder bazen.

Kronik sorunlu şeyler. Şu arabada şu hastalık...

Yeni konular

Geri
Yukarı