230000 TL Araç Önerisi

@326001 kardeşimin önerileri gayet iyi, şunları da eklemek isterim:
- Bayilerde kaldı mı bilmiyorum ancak Leon 1.0 eTSI Style Plus DSG bütçene uyuyor, bazı donanım eksiklikleri (LED High, cam tavan, hayalet ekran gibi) dışında gayet dolu bir araç. Orta mesafelerde kullanılacaksa önerebilirim.
- Jeep kampanya yaptı, Renegade 1.0 FireFly manuel vitesli 232.000TL. Manuel vites sorun olmazsa, düşük yürütme maliyetli tarz bir crossover aranıyorsa düşünülebilecek bir araç.
- Qashqai 1.3 TCe Visia DCT için 232.000 tekllif alanlar olmuş, biraz eski de olsa motor/şanzıman kombinasyonundan dolayı tercih edilebilir. Park sensörü ve renkli teyp yok bunlarda, ona da biraz bütçe ayırmak gerekecektir.
- Dizel isteniyorsa Giulietta 1.6 MultiJet TCT var 220`ye ancak araç çok boş. Hız sabitleme yok, sis farı yok, klima manuel, ekran küçük.
- Megane var tabii, 1.3 TCe Joy paketi tercih edilebilir ancak QQ`daki gibi aksesuara da bütçe ayırmak gerekebilir. Bir de elden para alarak 250`ye 1.3 TCe Icon EDC satıyorlarmış diye duydum, bütçeyi biraz aşabilirsen o daha iyi olur.
- Performans beklentiniz yoksa uzun yol odaklı olarak 175.000`e Ceed 1.4 Cool Tekno alınabilir. Arkalar bağımsız bunun, onu mutlaka belirtmeliyim. Yalnız motor atmosferik ve vites manuel, haberin olsun.

Birkaç araç daha duymuştum, onları da yazarım.

230bin TL artık standart C segment arabaların fiyat aralığı maalesef ve yine maalesef parça fiyatları da son 2 yılda oldukça arttı. Alırken bunları göz önünde bulundurmanız lazım. Nitekim önceden 2000TL ye yaptırabileceğiniz bir arızayı şimdi 5000TL ile ancak yaptırabiliyorsunuz. Tabi birde olayın tek seferde yapılıp düzeldiğini var sayıyoruz. Bazen sizin de yaşadığınız gibi aynı arızalar tekrarlanabiliyor ya da çözümlenemeyebiliyor.

Bu sebeple elinizdeki para ile öncelik olarak düşük km yüksek model bir araç almaya çalışın ki en az sıkıntı ile aracınızı kullanabilin. BMW'ler Mercedes'ler maşallah havada uçuşmuş ama öneride bulunan arkadaşlara o zaman şunu sormak lazım, siz neden o önerdiğiniz arabaları alıp binmiyorsunuz? İş ciddiye binince öyle Mercedes almak, ona binmek, yakıtını masrafını karşılamak, sarf malzeme bile olsa yenilemek ve yeri geldiğinde satabilmek o kadar kolay olmuyor maalesef.
Vallahi gece gece başım ağrıdı. Yok kral araba. Kral araba olması ne işine yarayacak? 2012 Audi öneriyor şaka gibi ya. Önerdiği araba ile akran neredeyse.
Bu kadar eski önerilen arabadan hayır da gelmez. 5k'ya arızayı giderirsin, bir daha arıza verir. Sonu yok bunun. Dediğim ve dediğiniz gibi araçlar alınmalı.

Konu sahibi otomatik istiyor diye bir şart göremedim. Evet, önceki mesajlarımda Corolla, Octavia, Focus da tercih edilebilir yazdım zaten. @Setsuna Yuki istediği için örnek ilan gönderdim, attığım arabalar da tercih edilebilir.

Şahsen ben 230'a manuel vites arabaya binmem. Konu sahibinin isteğinde manuel var ise neden olmasın.

@326001 kardeşimin önerileri gayet iyi, şunları da eklemek isterim:
- Bayilerde kaldı mı bilmiyorum ancak Leon 1.0 eTSI Style Plus DSG bütçene uyuyor, bazı donanım eksiklikleri (LED High, cam tavan, hayalet ekran gibi) dışında gayet dolu bir araç. Orta mesafelerde kullanılacaksa önerebilirim.
- Jeep kampanya yaptı, Renegade 1.0 FireFly manuel vitesli 232.000TL. Manuel vites sorun olmazsa, düşük yürütme maliyetli tarz bir crossover aranıyorsa düşünülebilecek bir araç.
- Qashqai 1.3 TCe Visia DCT için 232.000 tekllif alanlar olmuş, biraz eski de olsa motor/şanzıman kombinasyonundan dolayı tercih edilebilir. Park sensörü ve renkli teyp yok bunlarda, ona da biraz bütçe ayırmak gerekecektir.
- Dizel isteniyorsa Giulietta 1.6 MultiJet TCT var 220`ye ancak araç çok boş. Hız sabitleme yok, sis farı yok, klima manuel, ekran küçük.
- Megane var tabii, 1.3 TCe Joy paketi tercih edilebilir ancak QQ`daki gibi aksesuara da bütçe ayırmak gerekebilir. Bir de elden para alarak 250`ye 1.3 TCe Icon EDC satıyorlarmış diye duydum, bütçeyi biraz aşabilirsen o daha iyi olur.
- Performans beklentiniz yoksa uzun yol odaklı olarak 175.000`e Ceed 1.4 Cool Tekno alınabilir. Arkalar bağımsız bunun, onu mutlaka belirtmeliyim. Yalnız motor atmosferik ve vites manuel, haberin olsun.

Birkaç araç daha duymuştum, onları da yazarım.
+ olarak

Skoda scala alınabilir 1.0 TSI +DSG,
Motoru dert etmezseniz Focus 1.5 atmosferik,
Kia Stonic ve ya Sportage bulunabilir,
Opel Crossland X,
1.3 Tce Renault Captur

gibi seçeneklerde bulunabilir.

12 model BMW, Mercedes'ler olmuş 300K. Sıfır Focus veya Corolla iyi gider gibi.
1.5 Ti-VCT otomatik 4 kapılıları 230`a bırakıyorlarmış diye duydum. 1 aya toplu araç alımımız olabilir, araştırmanın dışında bayileri aramaya ve gitmeye başlayacağım. İlave bir şey duyarsam buradan haber veririm.

+ olarak

Skoda Scala alınabilir 1.0 TSI +DSG,
Motoru dert etmezseniz Focus 1.5 atmosferik,
Kia Stonic ve ya Sportage bulunabilir,
Opel Crossland X,
1.3 TCe Renault Captur

gibi seçeneklerde bulunabilir.
Hocam bir de 1.0 turbo benzinli Kona (Style paket) var 200`e. Aktif güvenlik donanımlarını da barındırdığı için düşünülebilecek bir araç.

Yeni konular

Geri
Yukarı