24” 144-165Hz monitör önerisi

Daha fazla  
Arkadaşlar yeni laptop alacağım ve display özelliği yok ancak HDMI 2.0 var HDMI ile görüntü aktaracağım. Monitör önerilerinize açığım 24” 165 veya 144Hz alabileceğim pivot özellikli olan, çünkü yazılım okuyorum önerilerinizi bekliyorum. Oyun olarak da Valorant oynuyorum.

Bunları önerebilirim.
İş yapacak birine 6-bit+A-FRC dururken 6-bit+FRC önermenizin mantığı nedir?

6-bit+A-FRC monitör daha az göz yorar.

Siz forumda yenisiniz ve bu gidişle çok beğenmedim yersiniz. Beğenmedim yedim diye gurur yapıp konu sahibine sunulacak en mantıklı öneriye de beğenmedim atarsanız nasıl olacak bu iş? Onu hiç anlamadım zaten. :D

Daha da yazmayacağım. Advanced FRC'yi araştır neyin nesiymiş bir bak derim...

İş yapacak birine 6-bit+a-frc dururken 6-bit+frc önermenizin mantığı nedir?

6-bit+a-frc monitör daha az göz yorar.

Siz forumda yenisiniz ve bu gidişle çok beğenmedim yersiniz. Beğenmedim yedim diye gurur yapıp konu sahibine sunulacak en mantıklı öneriye de beğenmedim atarsanız nasıl olacak bu iş? :D

Daha da yazmayacağım. Advanced Frc'yi araştır neyin nesiymiş bir bak derim...

Forumda yeni olabilirim fakat okumadığınız bir yer daha var oyun olarak Valorant oynayacak bir kişinin göz konforunu en iyi gözlemleyen monitörleri bulmaya çalıştım bende Valorant oynayan birisi olarak ASUS'un monitörünü kullanıyorum ve göz konusunda bir sıkıntım yok ve aynı monitörü kullanan internet Cafe'ci arkadaşım kullanırken gözünü yormadığını söylediği ve gelen müşterilerin memnun kaldıgını söylediği için bu öneriyi yaptım sadece özellikle iş bitmiyor maalesef. Ayrıca beğenmeyebilirsiniz herkese bir şeyi beğendirmek zorunda değiliz alacak olan arkadaşın kararıdır.
İş yapacak birine 6-bit+A-FRC dururken 6-bit+FRC önermenizin mantığı nedir?

6-bit+A-FRC monitör daha az göz yorar.

Siz forumda yenisiniz ve bu gidişle çok beğenmedim yersiniz. Beğenmedim yedim diye gurur yapıp konu sahibine sunulacak en mantıklı öneriye de beğenmedim atarsanız nasıl olacak bu iş? Onu hiç anlamadım zaten. :D

Daha da yazmayacağım. Advanced FRC'yi araştır neyin nesiymiş bir bak derim...
ayrıca 6-bit+a-frc özelliği bulunan monitörlerin çoğunda ghosting yapma sorunu ile karşılaşma riski yüksek biliyorsunuzdur umarım VA Panel monitörlerde oldugu gibi.

Forumda yeni olabilirim fakat okumadığınız bir yer daha var oyun olarak Valorant oynayacak bir kişinin göz konforunu en iyi gözlemleyen monitörleri bulmaya çalıştım bende Valorant oynayan birisi olarak ASUS'un monitörünü kullanıyorum ve göz konusunda bir sıkıntım yok ve aynı monitörü kullanan internet Cafe'ci arkadaşım kullanırken gözünü yormadığını söylediği ve gelen müşterilerin memnun kaldıgını söylediği için bu öneriyi yaptım sadece özellikle iş bitmiyor maalesef. Ayrıca beğenmeyebilirsiniz herkese bir şeyi beğendirmek zorunda değiliz alacak olan arkadaşın kararıdır.
Öncelikle, okumadığım yer yok. A-FRC oyuna da etki eden bir teknoloji... :D

Sen memnunsun diye bu bütçeye en mantıklı karar mı şimdi ASUS monitör? Mantığa bak. :D

Sen belli ki A-FRC'yi araştırmayacaksın ben buraya yazayım...

FRC ile A-FRC’nin farkı ne?​

FRC’nin verdiği motion blur etkisini ortadan kaldırmak için A-FRC kullanılır.

FRC
foreman_x1_f171_retimer.jpg

A-FRC
foreman_x1_f171_dynapel.jpg

Böyle bir teknolojinin hem oyuna hem de günlük kullanıma etki edeceğini bilmiyorsun... biliyorsundur diye belirtmemiştim... hem bilmiyorsun hem de kendi kullandığın monitör diye o monitörü en iyisi sanıyorsun.

Tabiiki tavsiyede bulunabilirsin ama beğenmedim attığımda da gurur yapıp gayet mantıklı önerime beğenmedim atamazsın. Ve tabiiki en nihayetinde konu sahibi istediğini alacak yani ben burada despot kesilmiyorum...

Senin gibi bir "alimle" tartışmaya giremicem açıkcası...

Son düzenleme:
ayrıca 6-bit+a-frc özelliği bulunan monitörlerin çoğunda ghosting yapma sorunu ile karşılaşma riski yüksek biliyorsunuzdur umarım VA Panel monitörlerde oldugu gibi.
Evet FRC'nin bile ghostinge neden olmadığı konuşulurken "gelişmiş" FRC'nin ghostinge etkisi var...
Ne kadar da mantıklı bir argüman! Tebrik ederim. :D
Bu yazının kaynağını atar mısın rica etsem? :D

Son düzenleme:

Bunları önerebilirim.
Asus modelini beğendim açıkcası laptopumda display maalesef yok hdmi 2.0 var onunla bağlıaycam içerinsde hdmi yolluyorlar mı bilgininiz var mı ? Ayrıca 165hz alırım değil mi

Yeni konular

Geri
Yukarı