24-27'' 180 Hz Gsync vs 27-32'' 4K 60 Hz Monitör

Yüksek Çözünürlük vs Kalite

• 180Hz G-Sync özellikli 24 -27" en kalitelisinden 1080p monitör

Oy: 4 66,7%
  • 2K 144hz veya 4K 60 Hz 27-32" arası yüksek çözünürlü monitör

Oy: 2 33,3%

• Oy verenlerin toplamı
    6

SecretPant

Hectopat
Daha fazla  
Çok yakın zamanda yeni bir monitör alacağım ama çözünürlük ve kalite arasında kararsız kaldım. Oyundaki çözünürlük fazla fark etmiyor benim için ama 2.000 TL'ye 1080p Monitör almakta koyuyor. Eski bir 21.5" monitörüm var onunla double monitör yapacağım o yüzden yüksek çözünürlük almak dezavantaja geliyor biraz. Birde GTX 1070'im var ve kartımın 2K oyun oynamak için yapıldığını biliyorum fakat çoğu oyunda zaten zar zor Ultrada 1080p 60-70 FPS alıyorum. Aynı zamanda PS4 Pro alacağım ve onun da yüksek çözünürlük için yapıldığını biliyorum onun içinde bir artıda yüksek çözünürlüğe gidiyor.

Kısacası;

Yüksek çözünürlük:

+PS4 Pro için ideal.
+GTX 1070 için ideal.
+Çok daha iyi çözünürlük olduğu için her şey çok daha güzel duruyor.
+Alırsam Ultrawide alırım ordanda bir artı

-1080p 60 Hz 21.5" monitörün yanında estetik durmaz.
-Çoğu oyunu zaten 2K Ultrada oynayabileceğimi sanmıyorum.

Kaliteli:

+Malzeme olsun, yapım olsun hem uzun ömürlü hem kaliteli.
+G-Sync özelliği olduğu için oyunlar daha akıcı olacak.
+180 Hz olduğu için çoğu oyunda daha avantajlı ve akıcı.
+Eski monitörün yanında daha estetik durur.

-PS4 Pro için ideal değil.
-GTX 1070 için ideal değil.

Sizde eksi ve artı ekleyebilirsiniz yorumlarınızda, benim aklıma sadece bu kadar geldi ve aşırı kararsızım. Benim oyum kaliteliye ama aynı zamanda yüksek çözünürlük istiyorum. Ortasını bulamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
E ozaman size uyuyor ise alın. Memnun olacağınızdan eminim. Üstelik yeni bir model ve güncel teknolojileri barındırıyor bünyesinde.

Bende PG278Q, arkadaşımda ise PG248Q var. 1080P çözünürlük, yüksek yenileme hızı ve düşük tepkime süresi için PG248Q gayet ideal bir monitör. GTX 1070 için bu monitörü tavsiye ederim. Ama eğer ki derseniz: "İleride bir tane daha 1070 alıp SLI yapacağım veya GTX 1080 alacağım." o zaman kendi monitörümü tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı