24 bin TL laptop önerisi

Bütçe
24 bin ile 27 bin arası
Makaleler
1
Yer
Bursa

Üç tane model buldum. Sanırsam içlerinde Nitro olan model daha iyi, Monster olanın ise kasa soğutma performansından şüpheleniyorum.
Ayrıyeten alternatifleri varsa da önermenizi rica edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk Nitro tercih edilebilir.

Üç tane model buldum. Sanırsam içlerinde Nitro olan model daha iyi, Monster olanın ise kasa soğutma performansından şüpheleniyorum.
Ayrıyeten alternatifleri varsa da önermenizi rica edeceğim.
Aralarında en iyisi Nitro. Lakin stoklara girince (daha çok ucuzlamış olacak) şunu almanı öneririm:

Attığım 4050 olanmış. Çok daha uyguna stoklara gelebilir. 4060 olan modeli bu fiyat bandında stoklardaydı. Belki tekrar bu fiyat bandından gelir.
Eger 23k civarında satıldığı zamanı söylüyorsanız fiyat hatasından ötürü öyle olduğunu biliyorum. Eğer 28k civarında satıldığından bahsediyorsanız, evet piyasa değeri o civarda.

İlk Nitro tercih edilebilir.

Kullanım amacınız nedir hocam. Oyun mu oynamayı düşünüyorsunuz?

İş ve eğitim amaçlı, oyun oynamayı düşünmüyorum. Şu an yeni attığınız DDR5 sistemi düşünüyorum. Eğer olmazsa da Nitro olan sistemi tercih edeceğim. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Eğer oyuna çok önem vermiyorsanız 75W bu 4050 cihazlar düşünülebilir. Tabi bunlar DDR5 olmasa da 12700H ile tekli çekirdekle kıyaslayınca bir tık daha güçlü. Çoklu çekirdekte ise 12700H daha güçlü. Ancak hali hazırda 16GB ram ile geliyor ve fiyatı 4-4.5 bin lira daha ucuz.

Ayrıca yine 1700 TL ucuza burada 13700H'lı Victus var. Yine 16GB ram ile geliyor. Düşünülebilir belki.

Eğer oyuna çok önem vermiyorsanız 75W bu 4050 cihazlar düşünülebilir. Tabi bunlar DDR5 olmasa da 12700H ile tekli çekirdekle kıyaslayınca bir tık daha güçlü. Çoklu çekirdekte ise 12700H daha güçlü. Ancak hali hazırda 16GB ram ile geliyor ve fiyatı 4-4.5 bin lira daha ucuz.

Ayrıca yine 1700 TL ucuza burada 13700H'lı Victus var. Yine 16GB ram ile geliyor. Düşünülebilir belki.
Anladım hocam. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Modelleri ve fiyatları düşünüp, ona göre seçim yapacağım.

Geri
Yukarı