24 Mbps Hipernet İndirme Hızı

mhmdsrn9

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben bugün TTNET'ten hipernet bağlattım. Hız 24 Mbps kota 75 GB. İnternette gezinirken gayet hızlı ama indirme yapınca çok yavaş. Bunun nedeni nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun nedeni indirme yaptığın hızın sana göre yavaş olması. Hızın ne olduğunu yazmadığın için hızının gayet normal olduğunu ve Mbit ile MB arasındaki farkı bilmediğini düşünüyorum ilk olarak. Örenğin 24 Mbit hızda dosyalar saniyede 3 MB ile iner. Tabi bu, dosyayı indirdiğin sunucuya göre değişebilir.

Bunun nedeni indirme yaptığın hızın sana göre yavaş olması. Hızın ne olduğunu yazmadığın için hızının gayet normal olduğunu ve Mbit ile MB arasındaki farkı bilmediğini düşünüyorum ilk olarak. Örenğin 24 Mbit hızda dosyalar saniyede 3 MB ile iner. Tabi bu, dosyayı indirdiğin sunucuya göre değişebilir.
Ben 24 mbit ile 4 MB gördüm abi. Sunucuya göre değişiyor.

24 Mbit internet ile 3 MB'yi geçemezsiniz, 24 / 8 = 3 bu değiştirilemez bir şeydir.
Emin misiniz?

Edit: Konu @Furkan İlhan tarafından hortlatılmış...
Evet ama sadece IDM ile indirme yaparken 4 MB i gördüğüm oluyordu ama bunlar uzun sürmüyordu 5-10 sn süreli oluyordu, yani o süre arasında 4 ile indiriyordum sonra 2.5-2.8 e düşüyordu.
Şu an da 35 MB lik paketi kullanıyorum (30 MB ini kullanabiliyorum.) ortalama hızım 3.6 MB ama yine arasıra 5-10 saniye 4.5 i falan gördüğüm oluyor. Bunlar sürekli olan şeyler değil dediğim gibi bir yanlış anlaşılma olmuş, anlık hız artışları desem daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı