24 Mbps İnternet 7 Mbps Hız Veriyor

GOAT.Barbarossa

Hectopat
Ben yeni eve taşındım ve Turkcell Superonline'ın 24 Mbps Yalın VDSL aboneliğine geçtim aradıklarında ve her siteden baktığımda evimin 69+ Mbps'ye kadar hız desteklediğini görüyorum ve Superonline'dan da bana böyle bildirildi. Fakat 2 gündür hızım 7mbps'den yukarıya çıkmadı. Kopma ve ping yok ama hız hep aynı ve hiç yükselmiyor.

Müşteri hizmetlerini aradığımda bana yardım kaydı oluşturdular ve mesaj olarak apartmandaki kablolarda sorun olabilir elektrikçi çağırın dediler. Elektrikçi de çağırdım fakat hiçbir sorun olmadığını söyledi bana. Yardımcı olabilirseniz ve fikir önerebilirseniz çok sevinirim. Hat değerlerimi de görmeniz için paylaşıyorum. @Cleante Böyle bir konuda yardımcı olduğunu görmüştüm sen de bakarsan çok sevinirim.

Net.png
net hız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Upload hızınız, download hızınızın yaklaşık 8'de 1'i, yani hızınız, kotanız dolmuş gibi düşürülmüş durumda. Kablo sıkıntısı olsa idi upload hızınız 24MBit'in 8'de biri olan 3MBit değerlerinde seyretmeli idi. Uyanik kalırsanız gece 3 gibi tekrar dener misiniz? O saatlerde kota uygulaması kalkmış olacağı için en yüksek hızı görürsünüz.

Ben de D-Smart kullanıyorum, son zamanlarda arayıp hız ya da kota yükseltmesi satmaya çalışıyorlar, hayır dediğim an kotam doluyor bir kaç aydır nedense :)

Upload hızınız, download hızınızın yaklaşık 8'de 1'i, yani hızınız, kotanız dolmuş gibi düşürülmüş durumda. Kablo sıkıntısı olsa idi upload hızınız 24MBit'in 8'de biri olan 3MBit değerlerinde seyretmeli idi. Uyanik kalırsanız gece 3 gibi tekrar dener misiniz? O saatlerde kota uygulaması kalkmış olacağı için en yüksek hızı görürsünüz.

Ben de D-Smart kullanıyorum, son zamanlarda arayıp hız ya da kota yükseltmesi satmaya çalışıyorlar, hayır dediğim an kotam doluyor bir kaç aydır nedense :)
Maalesef ki internetim 2 gün önce bağlandığı için kota dolu değil. Dün gece 2'den sonra baktığımda da internet hızı bu durumdaydı :confused:
Arkadaşlar gerçekten hiçbir sebep gelmiyor aklıma ne yapacağımı da şaşırdım kayıt açıp açıp duruyor Superonline son çare artık burdan yardım gelirse gelir diye düşünüyorum.

Biraz geç gördüm kusura bakma. Hattına ADSL2+ port ve 8 Mbps hız tanımlamışlar. Bu yüzden bu hız çıkıyor hız testinde. Bu konuyu müşteri hizmetleri ile görüş duzeltsinler.

Biraz geç gördüm kusura bakma. Hattına ADSL2+ port ve 8 Mbps hız tanımlamışlar. Bu yüzden bu hız çıkıyor hız testinde. Bu konuyu müşteri hizmetleri ile görüş duzeltsinler.
Yani gerçekten üç kere görüştüm şu ana kadar ve üçünde de bana bununla alakalı olmadığını söylediler benim de o yüzden kafam çok karıştı
Yani gerçekten üç kere görüştüm şu ana kadar ve üçünde de bana bununla alakalı olmadığını söylediler benim de o yüzden kafam çok karıştı
Kesin o sebepten midir diyorsun peki?

Son düzenleme:

Kesin o sebepten midir diyorsun peki?
Bağlı bulunduğunuz portta hiç bir sorun yok. Hat değerleriniz çok iyi durumda. Tek sorun size teknik sinyali 8 Mbps olarak vermişler. Modeminizde neyin ne olduğunu biliyorlar ve görüyorlar zaten. Israrla hızınızın olması gereken hıza güncellenmesi için talep edin.

Bağlı bulunduğunuz portta hiç bir sorun yok. Hat değerleriniz çok iyi durumda. Tek sorun size teknik sinyali 8 Mbps olarak vermişler. Modeminizde neyin ne olduğunu biliyorlar ve görüyorlar zaten. Israrla hızınızın olması gereken hıza güncellenmesi için talep edin.
Anladım. Bana da çok saçma geldi çünkü her şey yolundayken böyle olması bir türlü anlamamıştım ne olduğunu büyük ihtimal dediğiniz gibi. Çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı