24 pin anakarta 20 pin power supply olur mu?

• Konuyu başlatan IQRI
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 16B
I

IQRI

Ziyaretçi
Anakart Modeli : Gigabyte GA-G31M-ES2L ( http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-g31m-es2l_1x/ )

Kasa : Asus 230V

Fgraf0283-jpg-27-9513.jpg

İşletim Sistemi : XP Profesyonel

Anakartın güç soketi 20+4 pin fakat kasa ve içindeki güç kaynağı eski olduğundan 20 pin kablosu mevcut. Sadece 20 pin kabloyla çalışması sorun olur mu? (Makine Çalışır Durumda) ya da dönüştürücü aparat sorunu çözer mi? 230V güç kaynağı değiştirilmeli midir?

20 pin 24 pin power dönüştürücü (Linkteki Tersidir 24-20) ATX POWER DÖNÜŞTÜRÜCÜ KABLO 20pin to 24pin GittiGidiyor'da 65833576

Iyi çalışmalar ...

Son düzenleyen: Moderatör:
Volt farklı şeydir, Watt farklı şeydir. Volt, şehir şebekesidir. Güç kaynağının arkasında kaç Watt değil, kaç Volt olduğu yazar. 230 Volt ülkemizdeki şehir şebekesi standardıdır.

24 pin anakart 20 pin ile çalışır. Dönüştürücüye bile gerek yok çalışıyorsa... Güç kaynağın tahminim 350 Watt ki bu da yeterli.

Evirdim çevirdim Watt değerini bir türlü bulamadım. Sadece kasanın arka kısmından gözüken 230V yazısı vardı. Dedim acaba o zamanlar böyle bir şey mi vardı W-V ama değilmiş. Hemen fark ettin açıklayıcı yardımına Teşekkürler.

Hatta anakart üzerindeki harici Ekran Kartını söküp dahili grafik çipiyle sessizce işini yapıyor. Bu sayede daha da az güç tüketerek biraz da olsa katkıda bulunuyordur. Anakart üzerindeki dahili grafik modeli YouTube'dan 1080-720p videolar izlettiriyor.

Ama Onboard grafik çipi kullanmanın 1080p-720p videolarda aşırı yükten bir soruna sebep olma ya da olmama konusunda bilgim yok. Onboard grafik çipi 1080-720p video ya da yetenekleri konusunda kısa bir açıklama yapabilirsen sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de G31 yongalı bir anakart var. Dahili grafik kartı berbat. Full HD videoda takılmasa bile bana oyun oynatmıyor. Canım sıkılınca ekran kartını söküp onunla takılıyorum :D

Volt farklı şeydir, Watt farklı şeydir. Volt, şehir şebekesidir. Güç kaynağının arkasında kaç Watt değil, kaç Volt olduğu yazar. 230 Volt ülkemizdeki şehir şebekesi standardıdır.

24 pin anakart 20 pin ile çalışır. Dönüştürücüye bile gerek yok çalışıyorsa... Güç kaynağın tahminim 350 Watt ki bu da yeterli.
Merhaba bir soru sormak istiyorum ekran karti degistirdim.psu yetersiz kaldigi icin bide psu degistirdim aldigim psu 20pin girişli eskidne isinmayan islemci artik isiniyoe acaba işlemci fanina yeteri kadar guclu gitmiyor fx 6300 islemci rx470 kart var şuan eski kart gtx 650 kulllaniyordum ve 20pini 24 pine ceviren cover alsam felan sorun çozulurmu acil lutfen

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı