240-256 GB SSD önerisi

Rewk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Lenovo Ideapad 15 ıkb 80sv modeli 7 yıllık bir laptopum var ve 240-256 GB SSD alıp biraz hızlandırmak istiyorum, açılışı 2 dk kapanışı 1 dk sürüyor.
SSD'nin bana ne faydası olur?
400 lira civarı bütçeye ne alsam?
Hi level - Kingston'a ve SanDisk'in bir modeline sorunlu diye yazmışlar forumda da, bugün sipariş verme niyetindeyim, bir de içindeki 1 TB HDD'yi de kullanmam lazım ona da sanırım aparat alacağım ama hangisi onu da bilmiyorum.

Yardımcı olursanız çk memnun olurum. Şu modeller gördüğüm bazılar, bunlar içinden ya da başka önerileriniz olur mu?

CD-ROM yerine alacağım SSD takma aparatının SSD markası ile alakası olur mu?

Attığın modellerden en düzgün olanı Gigabyte olan.

Alternatif olarak şuna da bakabilirsin.

Masaüstü bilgisayarımda Kingston SSD kullanıyorum 240GB olan modeli görev yöneticisinde BIOS süresi 6.5 saniye olarak gözüküyor.

Hocam nasıl 1 dk da açılıyor :) . Benim PC miladdan önce kalma ama 25-30 saniyede açılıyor .
yanlışınız var 1 dakikada kapanıyor :-d açılış bazen 2 dakikayı buluyor
Masaüstü bilgisayarımda Kingston SSD kullanıyorum 240GB olan modeli görev yöneticisinde BIOS süresi 6.5 saniye olarak gözüküyor.
Üstte attığım a400 modeli çok sorunlu yazmışlardı bu forumda, sizinki hangi model acaba?
Attığın modellerden en düzgün olanı Gigabyte olan.

Alternatif olarak şuna da bakabilirsin.
Tavsiye için teşekkür ederim, Sizin 1. tercih gigabyte, 2.side attığınız linkteki , değil mi? Yoksa linkteki gigabyttan iyi mi?

Tavsiye için teşekkür ederim, Sizin 1. tercih Gigabyte, ikincisi de attığınız linkteki, değil mi? Yoksa linkteki CX1 daha mı iyi?
Eğer bir güncelleme olmadıysa ikisinin özellikleri aynı.

Rica etsem Lenovo IdeaPad 510 ile hangi aparat uygun olur? CD ROM yerine SSD takıp içindekini kullanmaya devam etmek istiyorum.
CD ROM yerine HDD'yi tak, HDD'nin olduğu yere SSD'yi tak çünkü CD ROM'un olduğu SATA sürümü düşük olabiliyor. Oraya SSD takarsan SATA sürümü düşük olabileceğinden düşük okuma/yazma hızı alabilirsin.

CD ROM yerine HDD'yi tak, HDD'nin olduğu yere SSD'yi tak çünkü CD ROM'un olduğu SATA sürümü düşük olabiliyor. Oraya SSD takarsan SATA sürümü düşük olabileceğinden düşük okuma/yazma hızı alabilirsin.ediğiniz gibi yaptıracağım da

CD ROM yerine HDD'yi tak, HDD'nin olduğu yere SSD'yi tak çünkü CD ROM'un olduğu SATA sürümü düşük olabiliyor. Oraya SSD takarsan SATA sürümü düşük olabileceğinden düşük okuma/yazma hızı alabilirsin.
Teşekkürler aslında dediğiniz gibi yaptıracağım da soruyu soramadım. bunun için de 2 çeşit aparat varmış benim laptopa uygun olanı nasıl bileceğim 1_2 satıcıya sordum onlar da bilmiyorum dedi.

Yanlışınız var 1 dakikada kapanıyor :-d açılış bazen 2 dakikayı buluyor.

Üstte attığım A400 modeli çok sorunlu yazmışlardı bu forumda, sizinki hangi model acaba?

Tavsiye için teşekkür ederim, sizin 1. tercih Gigabyte, 2.side attığınız linkteki, değil mi? Yoksa linkteki gigabyttan iyi mi?

Evet görseldeki model bendekide bir sorun yaşamadım hiç.

Geri
Yukarı