240 GB SSD tavsiyesi

mirac.buyukkol

Femtopat
Arkadaşlar SSD hard disk alacağım, bilgisayarımda şu an 300GB bir hard disk var. Samsung'un 5-6 yıllık bir hard diski. PC toplarken elimde var diye yeni bir tane almayayım dedim ama bilgisayar yavaş çalıştığı için SSD almaya karar verdim. 240 GB SSD hangi marka önerisiniz? Ben biraz araştırdım; Panther, SanDisk SSD Plus, Netac falan öneriyorlar. Bütçem 250 TL, önerilerinizi bekliyorum. Bir de SSD hard diski takınca hard diski de kullanayım mı? Kullanırsam da hard diske attığım oyunlar yavaş açılır mı SSD'ye göre?
Sistemim;
Anakart - Gigabayte H410M
Ekran Kartı - GTX 960 4GB
İşlemci - i3 1100F
RAM - XPG 3000Mhz 8 GB RAM
PSU - FSP 500W +80
SSD - ? (Önerileriniz nelerdir?)

Astroscott

Kilopat
Makaleler
15
Yer
Çingen Mahallesi

Descptop

Centipat
Yer
Bursa
SanDisk 120GB ve 240GB SSD almayın. Onun dışında Patriot Burst uygun ve kronik sorunlu olma ihtimali düşük. Bence onu almalısınız.

Vio

Picopat
Arkadaşlar SSD hard disk alacağım, bilgisayarımda şu an 300GB bir hard disk var. Samsung'un 5-6 yıllık bir hard diski. PC toplarken elimde var diye yeni bir tane almayayım dedim ama bilgisayar yavaş çalıştığı için SSD almaya karar verdim. 240 GB SSD hangi marka önerisiniz? Ben biraz araştırdım; panther, SanDisk SSD Plus, Netac falan öneriyorlar. Bütçem 250 TL, önerilerinizi bekliyorum. Bir de SSD hard diski takınca hard diski de kullanayım mı? Kullanırsam da hard diske attığım oyunlar yavaş açılır mı SSD'ye göre?
Sistemim;
Anakart - Gigabyte H410M.
Ekran kartı - GTX 960 4 GB.
İşlemci - i3 1100F.
RAM - XPG 3000MHz 8 GB RAM.
PSU - FSP 500W +80
SSD -? (önerileriniz nelerdir?)

SanDisk ve Adata'dan kaçın uyguna bulursanız Toshiba yada Seagate alın.

RamSSDuzmani

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar SSD hard disk alacağım, bilgisayarımda şu an 300GB bir hard disk var. Samsung'un 5-6 yıllık bir hard diski. PC toplarken elimde var diye yeni bir tane almayayım dedim ama bilgisayar yavaş çalıştığı için SSD almaya karar verdim. 240 GB SSD hangi marka önerisiniz? Ben biraz araştırdım; Panther, SanDisk SSD Plus, Netac falan öneriyorlar. Bütçem 250 TL, önerilerinizi bekliyorum. Bir de SSD hard diski takınca hard diski de kullanayım mı? Kullanırsam da hard diske attığım oyunlar yavaş açılır mı SSD'ye göre?
Sistemim;
Anakart - Gigabyte H410M
Ekran Kartı - GTX 960 4 GB
İşlemci - i3 1100F
RAM - XPG 3000MHz 8 GB RAM
PSU - FSP 500W +80
SSD -? (Önerileriniz nelerdir?)

Anakartın tam modeli nedir?

M.2 portu varsa bunun gibi NVMe SSD al.

KS
mirac.buyukkol

mirac.buyukkol

Femtopat
Tamam teşekkürler önerilerinizi dikkate alacağım.

Anakartın tam modeli nedir?

M.2 portu varsa bunun gibi NVMe SSD al.

Anakart bu M.2 desteği var.

RamSSDuzmani

Hectopat
Makaleler
1

Yeni konular

Yukarı