Çözüldü 240 GB SSD'ye Visual Studio kurulur mu?

• Konuyu başlatan XeyN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XeyN

Hectopat
Merhabalar, yakın zamanda 240 GB SSD aldım ve neler kuracağımı az çok kararlaştırdım.

Windows, Premiere Pro ve oynadığım iki oyunu SSD'ye kuracağım ama sorum şu;
Visual Studio'yu SSD'ye kurmak ne kadar etkiler kod renderı açısından bir de yanında yazdığım projelerin kaynak kodlarının dosyaları da SSD'de olmak zorunda mı?

Çözüm
Kodlar farklı yerde durabilir ama programı kesinlikle SSD'ye kurun. Programın kullanımını baya etkiliyor. Kod ekranından tasarım ekranına dönerken hiç beklemezsiniz, daha rahat debug edersiniz.

Aynı şey premiere içinde geçerli. Çünkü o an çalıştığın projeyi anlık olarak SSD'ye kaydedip onun üzerinden çalıştırır. Sürekli yazma/silme işlemi yaptığı için işkence çekmezsiniz.
Perfo
Merhabalar, yakın zamanda 240 GB SSD aldım ve neler kuracağımı az çok kararlaştırdım.

Windows, Premiere Pro ve oynadığım iki oyunu SSD'ye kuracağım ama sorum şu;
Visual Studio'yu SSD'ye kurmak ne kadar etkiler kod renderı açısından bir de yanında yazdığım projelerin kaynak kodlarının dosyaları da SSD'de olmak zorunda mı?
Performans artar.

Zaten kurulum ekranında HDD diske kurmak istediğinde performansın zayıfladığını söylüyor diye hatırlıyorum parça parça kurma hepsini 1 diske kur SSD'ye kurman Visual Studio'nun performansını arttırır.

Kodlar farklı yerde durabilir ama programı kesinlikle SSD'ye kurun. Programın kullanımını baya etkiliyor. Kod ekranından tasarım ekranına dönerken hiç beklemezsiniz, daha rahat debug edersiniz.

Aynı şey premiere içinde geçerli. Çünkü o an çalıştığın projeyi anlık olarak SSD'ye kaydedip onun üzerinden çalıştırır. Sürekli yazma/silme işlemi yaptığı için işkence çekmezsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı