240 Hz gereksiz mi?

Emir İlhan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Önümüzdeki günler içerisinde sıfırdan bir setup kuracağım. Hazır bir sistem alacağım ve RX 6700XTLI bir sistem. Sistem için bir de monitör alacağım. 3000 TL bütçem var. Taş çatlası 3500. benim sorum şudur: CS:GO ve Valorant çok ağırlıklı olarak oynuyorum daha doğrusu oynayacağım, fakat profesyonel değilim. Monitör olarak 144 veya 165 Hz yeterli olacak mıdır? 240 Hz gerçekten fark yaratan bir değer mi? Yoksa tamamen abartmadan mı ibaret. Ben 3-4 yıldır düşük FPS de oynuyorum o yüzden sanki 144 bile bana az gelir gibime geliyor. Bu konuda bende biraz abartmışım sanırım. Yardımcı olursanı sevinirim. Ve ek olarak monitör önerisinde bulunursanız güzel olur.

Monitörde istediklerim:
  • 1 ms.
  • 23-24 inç (Şart değil 27 de olabilir ama 23 tercihim.)
  • Pivot özelliği.
  • Kavisli olmaması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Önümüzdeki günler içerisinde sıfırdan bir setup kuracağım. Hazır bir sistem alacağım ve RX 6700XTLI bir sistem. Sistem için bir de monitör alacağım. 3000 TL bütçem var. Taş çatlası 3500. benim sorum şudur: CS:GO ve Valorant çok ağırlıklı olarak oynuyorum daha doğrusu oynayacağım, fakat profesyonel değilim. Monitör olarak 144 veya 165 Hz yeterli olacak mıdır? 240 Hz gerçekten fark yaratan bir değer mi? Yoksa tamamen abartmadan mı ibaret. Ben 3-4 yıldır düşük FPS de oynuyorum o yüzden sanki 144 bile bana az gelir gibime geliyor. Bu konuda bende biraz abartmışım sanırım. Yardımcı olursanı sevinirim. Ve ek olarak monitör önerisinde bulunursanız güzel olur.

Monitörde istediklerim:
  • 1 ms.
  • 23-24 inç (şart değil 27 de olabilir ama 23 tercihim.)
  • Pivot özelliği.
  • Kavisli olmaması.

Geleceğe yatırım😎😎😎

144 gayet yeterli bir değer. 240 olsa iyi olur tabi ama ona verilecek parayla daha başka şeyler yapılabilir. 144 ile 240 arasındaki fark, 60-75 arasındaki fark kadar. Hatta biraz daha az.

Ama yok ben illa 240Hz monitör alacağım dersen BenQ'nun modellerini öneririm. Black eQualizer, Color Vibrance ve DyAc gibi özelliklerle rakiplerinin önüne geçiyor.

Hocam ben 60Hz'den 360Hz'e geçtim. Öyle bir akıcılık farkı var ki deneyip görmeniz lazım. Oyunlarda çok farkı var örneğin CS'de mid bakarken veya rakiplerin üstüne shoulder peek atarken çok yararlı oluyor bütçeniz varsa 240Hz veya üstünü öneririm. Ama bütçeniz yoksada 144Hz gayet yeterli olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı