240 Hz monitör tavsiyesi

@P R O F O U N D konuyla alakası yok ama XG249cm aldım daha teslim edilmedi sizce iade etmeli miyim?
VG259QM'den daha alt seviye bir monitör olmasına rağmen ROG etiketi yapıştırılıp daha pahalıya satılmaya çalışıldığı için tutmadı. Şu anki fiyatı iyi ancak aynı fiyata Odyssey G4 satılıyor. Onu tavsiye ederim.

VG259QM'den daha alt seviye bir monitör olmasına rağmen ROG etiketi yapıştırılıp daha pahalıya satılmaya çalışıldığı için tutmadı. Şu anki fiyatı iyi ancak aynı fiyata Odyssey G4 satılıyor. Onu tavsiye ederim.

Hocam bende 240 Hz monitör arayışındayım. Samsung için ghosting sorunu vs diyorlar. G3 modelde olduğu kadar yoktur diye düşünüyorum G4'te. Bir de AOC monitörler hakkında ne düşünüyorsunuz? 240 Hz de hangi monitörlere yönelmeliyiz.

Samsung için ghosting sorunu vs diyorlar. G3 modelde olduğu kadar yoktur diye düşünüyorum G4'te.
G3 ile G4'ün birbirleriyle alakaları yok hocam. G4, çok seri bir monitör.
Bir de AOC monitörler hakkında ne düşünüyorsunuz?
AOC 24G2ZU çok iyi bir model. @Saint Lucia hocam ile öneriyoruz hatta bir arkadaşımız aldı. O arkadaştan deneyimlerini paylaşmasını rica edebiliriz. Arkadaşın nickini unuttum @Saint Lucia hocam eğer isterse etiketler.
240 Hz de hangi monitörlere yönelmeliyiz.
MAG251RX, AW2521HFL/A, Odyssey G4, 24G2ZU sırasıyla 1080p 240 Hz klasmanında en çok önerdiğim modeller.

Edit: İmlâ düzeltmesi.

Son düzenleme:

Konu burada. @Leursed dilersen AOC hakkında arada kalmış arkadaşımıza yardımcı olabilirsin. 👍

G3 ile G4'ün birbirleriyle alakaları yok hocam. G4, çok seri bir monitör.

AOC 24G2ZU çok iyi bir model. @Saint Lucia hocam ile öneriyoruz hatta bir arkadaşımız aldı. O arkadaştan deneyimlerini paylaşmasını rica edebiliriz. Arkadaşın nickini unuttum @Saint Lucia hocam eğer isterse etiketler.

MAG251RX, AW2521HFL/A, Odyssey G4, 24G2ZU sırasıyla 1080p 240 Hz klasmanında en çok önerdiğim modeller.

Edit: İmlâ düzeltmesi.

Ze modeliyle arada çok farkı var mı Zu modelin

24G2ZU modelinden tek eksiği yükseklik ayarı, swivel ve pivot olmaması yani ergonomiden kısılmış versiyonu. Bir de hoparlör yok. O kadar.
İki gündür bunu araştırıyorum, bazıları 0.5 MS mprt 4 MS gtg falan diyodu. İçim rahatladı şuan, amazondan alabilmek için Zu modelinden ziyade Ze düşünüyordum

Konu burada. @Leursed dilersen AOC hakkında arada kalmış arkadaşımıza yardımcı olabilirsin. 👍
Söylemek isterim ki monitörü aldığımdan beri hiç pişman olmadığımı belirtmek isterim, konuyu biraz incelerken konu sahibinin 240Hz monitör istediğini belirtmiş bana kalırsa bu bütçeye göre bu kalitede bulmanız zor gibi duruyor. Monitöre gelecek olursak AOC marka monitör hiç kullanmamıştım ve sipariş etmeden önce renk kalitesiniden şüpheleniyodum beklentimin üstünde bir performans aldım marka kalitesini belli ediyor diyebilirim. Oyun açısından eskiden 144 Hz monitör kullanan bir kişi olarak söylemek isterim ki 240 Hz farkını gerçekten hissediliyor, ben RTX erkan kartı kullandığım için G SYNC özelliğini kullanıyorum, içinizde şüphe olmasın kesinlikle (valorant ve CS:GO da deneyimledim). İnceleme videolarını izlerseniz daha iyi anlarsınız belirtmek isterim ki monitörü duruş şeklime göre istediğim açıya ayarlaybiliyor olmam çok hoşuma gitmişi, Ek olarak monitörde dahili hoparlör var ve ses kalitesi gayet iyi. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana 🙌🏻.

Monitörü Görselleriyle birlikte paylaştım konumu incelemenizi öneriyorum

Söylemek isterim ki monitörü aldığımdan beri hiç pişman olmadığımı belirtmek isterim, konuyu biraz incelerken konu sahibinin 240Hz monitör istediğini belirtmiş bana kalırsa bu bütçeye göre bu kalitede bulmanız zor gibi duruyor. Monitöre gelecek olursak AOC marka monitör hiç kullanmamıştım ve sipariş etmeden önce renk kalitesiniden şüpheleniyordum beklentimin üstünde bir performans aldım marka kalitesini belli ediyor diyebilirim. Oyun açısından eskiden 144 Hz monitör kullanan bir kişi olarak söylemek isterim ki 240 Hz farkını gerçekten hissediliyor, ben RTX ekran kartı kullandığım için G-SYNC özelliğini kullanıyorum, içinizde şüphe olmasın kesinlikle (Valorant ve CS:GO'da deneyimledim). İnceleme videolarını izlerseniz daha iyi anlarsınız belirtmek isterim ki monitörü duruş şeklime göre istediğim açıya ayarlaybiliyor olmam çok hoşuma gitmişi, ek olarak monitörde dahili hoparlör var ve ses kalitesi gayet iyi. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana 🙌🏻.

Monitörü görselleriyle birlikte paylaştım konumu incelemenizi öneriyorum.

Çok teşekkür ederim hocam. RTX 3060 i5 12400 F ile FPS oyunlarında çıkabilirim diye düşünüyorum 240+ FPS üstüne. Ben de sipariş geçeceğim ancak ze modelini 5.5 k ya düşürmüş Hepsiburada. Sizce hangisini almalıyım? Zu da ayrıca düşük imputlag var sanırım.

Geri
Yukarı