2400 TL monitör önerisi

Makaleler
12
Daha fazla  
FPS oyunlari oynamiyorum. Samsung CRG5 disinda monitor var midir bu fiyata? 75 Hz IPS olursa cok iyi olur, daha cok hikayeli oyunlar ve dizi/film/video izlemek ve gunluk kullanim icin kullanacagim.

Aslinda AOC 24b2xh almayi dusunuyordum ama saticilarina guvenmiyorum, İtopya'da birkac gun once 2000 TL'ydi, alacaktim ama 3500 TL'ye cikti birden.

@ÖmerKu , @GalaxySal450 yardimci olabilme sansiniz var midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
@GalaxySal450

Aslında o kadar büyük bir monitöre ihtiyacım yok, TV gibi görünüyor. Ayrıca 27 inçte 1080P bulanık görünmez mi? Bir de neden VA panel önermediniz, merak ettim.
75 Hz monitörlerdeki VA panel modeller ghosting yapmazlar. O halde dediğin modeli alabilirsin :)

75 Hz monitörlerdeki VA panel modeller ghosting yapmazlar. O halde dediğin modeli alabilirsin :)

Anladim. Monitörler hakkında neredeyse bilgim olmadigi icin asagidaki konuyu acmistim.

Ghosting olur dediler, alma dediler almadim. Uzuldum simdi, ghosting yapmayacaksa siradan VA panel 75 Hz alip geceyim o halde?

Anladim. Monitörler hakkında neredeyse bilgim olmadigi icin asagidaki konuyu acmistim.

Ghosting olur dediler, alma dediler almadim. Uzuldum simdi, ghosting yapmayacaksa siradan VA panel 75 Hz alip geceyim o halde?
Bana da söyleyeyen @Bnalsveee eisaemyck hocamdı ondan öneri bekle derim.

75Hz de pek sorun olmaz özelliklede FPS oynamıyorsan, alabilirsin.
Konudaki arkadaşa cevap vermeyi unutmuşum, ama zaten oda ghosting var demiyordu heralde.

@GalaxySal450

Aslında o kadar büyük bir monitöre ihtiyacım yok, TV gibi görünüyor. Ayrıca 27 inçte 1080p bulanık görünmez mi? Bir de neden VA panel önerdiniz, merak ettim.

Öncelikle konuyu geç gördüğüm için kusura bakmayın. Bence 27 ekran 1080p bir çile olabilir çünkü o kadar büyük ekrana 1080p tatmin etmeyebilir bu yüzden genelde böyle büyük ekranlara QHD öneriyorlar. Tabii yine siz bilirsiniz, ben en sorunsuz panel tipi IPS paneldir diye söyleyebilirim. VA panellerde sadece sorun ghosting olmuyor blurr da yapabiliyorlar yani en net ve temiz görüntü için benim tercihim IPS panelden yana olurdu ama rekabetçi oyun oynamam ve sürekli dizi film video izlerim diyorsan VA panelde üzmez Hz değeri düştükçe VA paneller de sorunlarda azalıyor. Bu bütçe de 27 ekran önermem doğrusu.Bu arada 75 hz olsada ghosting yapan VA paneller mevcut bkz.

75 Hz monitörlerdeki VA panel modeller ghosting yapmazlar.

@Bnalsveee eisaemyck Hocam yanlış bir şey mi söyledim ? Varsa söyleyin düzelteyim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı