Çözüldü 2400G sistemde driver yükledikten sonra "Windows düzgün yüklenmemiş gibi görünüyor" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Comfortably Numb

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast RGB KF432C16BBA/8 8 GB DDR4 3200 MHz CL16 RAM
SSD veya HDD modeli
Toshiba TOSHIBA-TR200
Ekran kartı
Vega 11
Anakart
Gigabyte GA-A320M-S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 2400G
Merhaba arkadaşlar, AMD Ryzen 5 2400G APU işlemciye sahibim. Windows 10 Pro kullanmaktayım. Driver kurulumu sonrası Windows başlatılırken başlıkta belirtmiş olduğum hatayı almaktayım. İnternette başka forumlarda hatanın RAM'dan kaynaklı olduğunu söylüyorlardı. Ben de Memtest86 ile test yaptım. RAM de hata alınca RAM'imi değiştirdim. Yeni gelen RAM'lari Memtest86 da tekrar test edip hiç hata almadım. Buna rağmen başlıktaki belirttiğim sorun hala devam etmekte. Yalnızca güvenli modda DDU ile driveri kaldırınca Windows düzgün olarak başlatılıyor. Driveri kurmaya çalıştığımda tekrar aynı hata meydana geliyor. Olay sonrası minidump klasörüm:
Minidump.zip
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tüm döküm dosyalarında ekran kartı ile ilgili bir sorun olduğu gözüküyor. Yanlış sürücü kuruyor olabilir misiniz? Sürücüyü kurduğunuz linki ve mevcut sürümünüzü paylaşın. Eğer sürücü kısmında bir sorun yoksa donanımsal bir hatadan şüphelenebiliriz.

Ek olarak oldukça eski bir BIOS sürümü kullanıyorsunuz. Hataya sebep oluyor olma ihtimali var. BIOS'unuzu F54 sürümüne güncelleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tüm döküm dosyalarında ekran kartı ile ilgili bir sorun olduğu gözüküyor. Yanlış sürücü kuruyor olabilir misiniz? Sürücüyü kurduğunuz linki ve mevcut sürümünüzü paylaşın. Eğer sürücü kısmında bir sorun yoksa donanımsal bir hatadan şüphelenebiliriz.

Ek olarak oldukça eski bir BIOS sürümü kullanıyorsunuz. Hataya sebep oluyor olma ihtimali var. BIOS'unuzu F54 sürümüne güncelleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

BİOS sürümünü güncelleyince sorun düzeldi gerçekten çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı