Çözüldü 2400G, Valorant DX11 feature Level 10.0 is required to run the Engine hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

D1xonN

Decapat
Daha fazla  
Birkaç konuya baktım. Geneli donanımsal olarak kaldırmıyor. Bu yüzden alıyorlar ancak bende öyle bir durum yok, bu saçmalıktan nasıl kurtulabilirim?
Sistemim AMD Ryzen 5 2400G dahili ekran kartı Vega 11.

Çözüm
Konu bildirimi gelmemiş, gezerken gördüm.

Sorun yaşamamalısınız.

Bu çok ilginç bir sorun. Donanım desteklemesine rağmen oyunu oynayamamak ve donanımın desteklemediğine dair bir uyarı almak... Sizinle aynı durumu yaşayan kimi görsem ancak böyle çözebildi. Riot teknik ekibine bilet de göndermişler, onlar da aynı şeyi önermiş. Saçma olduğu aşikar fakat bildiğim tek yol bu.
DDU ile ekran kartı driverını kaldırıp en güncelini tekrardan yükledim, sorun ortadan kalktı saçma bir şekilde.
Ekran kartınız DX11 destekliyor. Oyunu açabilmelisiniz, en azından bu hatayı almamalısınız. Gördüğüm ve deneyimlediğim kadarıyla, bu hata yeterli donanımda alınıyorsa tek çözümü format oluyor. Mesela sizinle aynı işlemciye sahip bir üyenin sorununu ancak öyle çözebilmiştik.

Ancak yine de temiz kurulum öncesi deneme yapalım. Ekran kartınızın sürücüsü en günceliyse DDU ile kaldırıp bir eski sürümünü kurun. Eskiyse en güncelini kurun.

Bu oyunu açmak için en az DX11 destekli ekran kartına ihtiyacınız var.
İşlemcinin içindeki ekran kartını kullanarak bu oyunu açamazsınız maalesef.

Daha dün sorunsuz açılan oyun bugün mü desteklemiyor? Ayrıca işlemcinin içindeki ekran kartı DX12'ye kadar destekliyor.

Ekran kartınız DX11 destekliyor. Oyunu açabilmelisiniz, en azından bu hatayı almamalısınız. Gördüğüm ve deneyimlediğim kadarıyla, bu hata yeterli donanımda alınıyorsa tek çözümü format oluyor. Mesela sizinle aynı işlemciye sahip bir üyenin sorununu ancak öyle çözebilmiştik.

Ancak yine de temiz kurulum öncesi deneme yapalım. Ekran kartınızın sürücüsü en günceliyse DDU ile kaldırıp bir eski sürümünü kurun. Eskiyse en güncelini kurun.

Şu an en günceli kaldırıp eski sürüm kurarsam acaba başka hatalar alır mıyım ki?
Bir de daha yeni format atmıştım, tekrardan başımıza geldi.
Başka bir çözüm yok mudur kesinlikle?

Şu an en günceli kaldırıp eski sürüm kurarsam acaba başka hatalar alır mıyım ki?
Sorun yaşamamalısınız.

Bir de daha yeni format atmıştım, tekrardan başımıza geldi.
Bu çok ilginç bir sorun. Donanım desteklemesine rağmen oyunu oynayamamak ve donanımın desteklemediğine dair bir uyarı almak... Sizinle aynı durumu yaşayan kimi görsem ancak böyle çözebildi. Riot teknik ekibine bilet de göndermişler, onlar da aynı şeyi önermiş. Saçma olduğu aşikar fakat bildiğim tek yol bu.

Sorun yaşamamalısınız.

DDU ile ekran kartı driverını kaldırıp en güncelini tekrardan yükledim, sorun ortadan kalktı saçma bir şekilde.

Çözüm
Pek de saçma değil aslında. Esasında yanlış anlamıyorsam sürücü çakışması sebep oluyor buna. Elinize sağlık, sorunun çözülmesine sevindim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı