240GB SSD önerisi

Yer
İstanbul/Ataşehir
Samsung 860EVO 250GB'ın fiyatı 380TL'lere dayanmış. Bu fiyatın 100TL aşağısına aynı kapasitede ürünlerde var, Samsung'a hemen hemen eş değer bir model önerisi varsa alabilirim. Yoksa 100TL daha verip Samsung mu almak daha iyi bir tercih olur?

Apacer Panther AS340 240GB nasıl bir modeldir acaba?

Bununla beraber Gigabyte'ın da SSD modelleri var, iyi midir alınır mı?
Kronik sorunu olmayan bir model önerisinde bulunursanız sevinirim.

Hocam, en iyisi Samsung. Alternatif olarak SanDisk Ultra, Patriot, Apacer alabilirsiniz. WD Blue da olabilir.

Patriot Burst 240 GB var dediğin fiyatlara, baya tavsiye ediliyor da hiçbiri bir Samsung SSD'nin yerini tutmuyor. Bütçen varsa Samsung olanı al direkt, uzun süreler boyunca kullanırsın. Bütçen yoksa Patriot Burst fena bir model değil.

300 TL'nin altındaki hemen hemen tüm SSD'lerde çeşitli sorunlar var. En iyisi Samsung gibi duruyor. Bütçeniz yetiyorsa hiç düşünmeyin Samsung'u alın bence. Uzun vadede sıkıntı çıkarmayan tek SSD gibi görünüyor. (Kullanmadım, kullanıcı yorumlarına dayanarak söylüyorum.)

Ben 970 EVO Plus 250GB M.2 SSD'yi 448TL'ye aldım. Evet fiyat farkı var fakat kaliteli ve uzun vade kullanımı göz önüne alırsan direk al derim. Tabi benzer muadil markalarda mevcut. Ben ne zaman birşeyin uygununa kaçayım desem hep elimde patladı şans meselesi tabii.

Geri
Yukarı