240Hz monitör akıcı değil

XintrA

Hectopat
Yer
Nederland/Amsterdam
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar Monster aryond A27 v1.1 monitörü kullanıyorum. Alalı yaklaşık 1 hafta oldu. İlk başlarda akıcılık hissettim fakat şu an sanki geçişlerde blur efekti var gibi oluyor. Monitör 240Hz'de. DP kablosu ile bağlı. FreeSync açık kapalı fark etmiyor. OverDrive-yüksek, mprt-açık. Böyle hissetmem normal mi yoksa bir terslik mi var. Örnek olsun diye bir link atacağım. Attığım linkteki grafikler oldukça akıcı ve güzel gözüküyor. Sizce bir sorun var mı veya yapmam gereken bir ayar?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: eklemeyi unuttum,csgo da min. 200fps max. 400-500fps alıyorum(rekabetçi).Ve oyunu 1280/960p de oynuyorum.Şuan aklıma geldi,1080p yapmadığımdan olabilir mi ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar Monster aryond A27 v1.1 monitörü kullanıyorum. Alalı yaklaşık 1 hafta oldu. İlk başlarda akıcılık hissettim fakat şu an sanki geçişlerde blur efekti var gibi oluyor. Monitör 240Hz'de. DP kablosu ile bağlı. FreeSync açık kapalı fark etmiyor. OverDrive-yüksek, mprt-açık. Böyle hissetmem normal mi yoksa bir terslik mi var. Örnek olsun diye bir link atacağım. Attığım linkteki grafikler oldukça akıcı ve güzel gözüküyor. Sizce bir sorun var mı veya yapmam gereken bir ayar?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Not: Eklemeyi unuttum, CS:GO'da min. 200FPS Max. 400-500FPS alıyorum(rekabetçi).Ve oyunu 1280/960p de oynuyorum. Şu an aklıma geldi, 1080P yapmadığımdan olabilir mi?

Hocam oynadığınız çözünürlük 240 Hz desteklemiyor olabilir 1920X1080 veya normal X 1080 deneyebilir misiniz?

Hocam oynadığınız çözünürlük 240 Hz desteklemiyor olabilir 1920X1080 veya normal X 1080 deneyebilir misiniz?
Olur denerim,fakat şöyle bir sorun var.Diğer oyunlarda da 1080p de aynı sorun var.Bu arada geçenlerde şöyle bir hata aldım.İstenilen yenileme hızını ve çözünürlüğü vermeyebilir.Buna yakın bir şeydi.Kullandığım kart RX 590,işlemcim de Ryzen 5 3600.Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.Ek olarak HDMİ ile taktığımda görüntü bozuk geldi.

Başka oyunlarda da denediniz mi? FPS Değerini hissetmeniz için bir kod yazmanız gerekiyordu FPS 240 gibi örneğin steam satırına Kod ekleyip. Eğer ekran kartı driver ayarlarından kontrol edin 240 Hz gözüküyor bir sorun yok ise oyunda 60 Hz'e FPS değerleri kilitlidir. Onun dışında 240 Hz bir monitörü akıcı hissetmemeniz imkansız.

Başka oyunlarda da denediniz mi? FPS Değerini hissetmeniz için bir kod yazmanız gerekiyordu FPS 240 gibi örneğin steam satırına Kod ekleyip. Eğer ekran kartı driver ayarlarından kontrol edin 240 Hz gözüküyor bir sorun yok ise oyunda 60 Hz'e FPS değerleri kilitlidir. Onun dışında 240 Hz bir monitörü akıcı hissetmemeniz imkansız.
Dediklerinizin hepsini yapmıştım.Akıcı gibi fakat attığı videodaki kadar değil.Sanki blur efekti varmış gibi geçişlerde yırtılma olmuyor fakat hareket izi gözüküyor,masaüstündeyken de aynı şekilde izleri gözüküyor.Onun dışında yırtılma görmedim.

Olur denerim, fakat şöyle bir sorun var. Diğer oyunlarda da 1080P'de aynı sorun var. Bu arada geçenlerde şöyle bir hata aldım. İstenilen yenileme hızını ve çözünürlüğü vermeyebilir. Buna yakın bir şeydi. Kullandığım kart RX 590, işlemcim de Ryzen 5 3600.sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Ek olarak HDMI ile taktığımda görüntü bozuk geldi.

HDMI o kadar desteklemez sanırım HDMI 1.2 üstü 144 Hz destekliyor ama emin değilim onun harici bir deneyin isterseniz 1080P'yi. Oyun içi FPS değerleriniz sabitlenmiş olabilir mi? Radeon chill açık mı?

Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp son sürüme günceller misiniz?
Olur denerim.Yanlız şuan zaten son sürüm.
HDMI o kadar desteklemez sanırım HDMI 1.2 üstü 144 Hz destekliyor ama emin değilim onun harici bir deneyin isterseniz 1080P'yi. Oyun içi FPS değerleriniz sabitlenmiş olabilir mi? Radeon chill açık mı?
Hayır açık değil ama,gelişmiş senkronizasyon gibi şeyler açık.Sizce sıfırlıyayım mı ?
Olur denerim.Yanlız şuan zaten son sürüm.

Hayır açık değil ama,gelişmiş senkronizasyon gibi şeyler açık.Sizce sıfırlıyayım mı ?
Blur efekti gibi bir ayar var büyük ihtimalle ve ben bu ayarı açık bıraktım gibime geliyor.

Olur denerim. Yalnız şu an zaten son sürüm.

Hayır açık değil ama, gelişmiş senkronizasyon gibi şeyler açık. Sizce sıfırlıyayım mı?

Blur efekti gibi bir ayar var büyük ihtimalle ve ben bu ayarı açık bıraktım gibime geliyor.

Hocam sanırım gelişmiş senkronizasyondan kaynaklanıyor çünkü V-Sync gibi alternatifdir ancak daha az giriş gecikmesi sağlar onu kapatıp denemenizi öneriyorum.

Not: eklemeyi unuttum,csgo da min. 200fps max. 400-500fps alıyorum(rekabetçi).Ve oyunu 1280/960p de oynuyorum.Şuan aklıma geldi,1080p yapmadığımdan olabilir mi ?
Dünyanın en iyi CS:GO oyuncusu da aynı çözünürlüğü kullanıyor. Daha düşük kullanan profesyoneller de var. Çözünürlükten olduğunu sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı