240Hz'e geçince kötü oynamaya başladım

markosben

Hectopat
Makaleler
2
BenQ XL2546 240Hz monitör aldım FPS 300-400'den aşağı inmiyor. Ama 2 gün önce 75Hz kullanırken Valorant'ı daha iyi oynuyordum, güleceksiniz ama gerçekten böyle. O kadar merakla bekledim ama sonuç hüsran. Oyun çok akıcı geliyor ve güzel görüntü oluyor ancak mouse bir tık geç geliyor gibi hissediyorum, bu gecikmeyi nasıl önleyebilirim? Daha önce 75Hz kullanırken görüntü oluşturma gecikmesi 3-4 oluyordu, şu an 6-7 oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alışamamışsındır.
Olabilir diye düşünüyorum ama adamları bazen çok iyi vuruyorum, bazen de hiç vuramıyorum arkası dönük adamı bile vuramıyorum rankım dia 1.
Belki kullanıdığınız fare düşük Hz de çalışıyordur.
Misal iyi fareler 1000Hz denetleme ile çalışabiliyor lakin bu Hz ekran Hz'si ile alakalı değil.
Gamepower bane kullanıyorum, driver indirip 1000hz yaptım.
Oyunu aralıksız 8 saat oynadım ve alıştım. Şu an her maç 30 vuruyorum. Sorun bendeymiş :D mouse'de sorun yokmuş.

Son düzenleme:
BenQ XL2546 240Hz monitör aldım FPS 300-400'den aşağı inmiyor. Ama 2 gün önce 75Hz kullanırken Valorant'ı daha iyi oynuyordum, güleceksiniz ama gerçekten böyle. O kadar merakla bekledim ama sonuç hüsran. Oyun çok akıcı geliyor ve güzel görüntü oluyor ancak mouse bir tık geç geliyor gibi hissediyorum, bu gecikmeyi nasıl önleyebilirim? Daha önce 75Hz kullanırken görüntü oluşturma gecikmesi 3-4 oluyordu, şu an 6-7 oluyor.
Kral aygıt yöneticisinden tek tek usb aygıtlarının, internet aygıtlarının ve mouse klavye aygıtlarınına sağ tıkla, özellikler güç yönetimine gelip tikleri kaldır öyle dene. İnput lag yapıyor güç yönetimi modu. Birde valorant özelliklerinden tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak. Yüksek dpi ayarlarınıda uygulama için seçip oradaki 2 tikide işaretleyip öyle dene düzelir :D

Geri
Yukarı