240mm radyatöre 2 adet 140mm fan takmak

Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Yok.
240mm radyatöre, 2 adet 120mm takılmak yerine, 2 adet 140mm takılabilir mi?
Tahminimce bir tarafından tutturulabilir fakat diğer kısımları boş kalacaktır. Yine diğer kısımları radyatör dışından monte edilebileceğini düşünüyorum. Fakat 2 adet 120mm fana karşı performansı nasıl olur?

Sadece merak ettiğimden sormak istedim. 280mm radyatörler olduğunu biliyorum.

Hocam saçma bir şey olur büyük ihtimalle tutturamazsın zaten 140+140 takmak istiyorsan 280mm radyatör al. Ve 240'lık radyatöre 140mm takmak ısı olarak çok bir artı sağlamaz.

Hepinizin değerli yorumları için çok teşekkür ederim. Bunları bende düşündüm fakat şöyle bir sorun var. Arkadaşımın bilgisayarının üstünde 2 adet ARGB 140mm fan var ve Asus Rog Ryuo almak istiyor fakat maksimum 240mm modeli mevcut. Tüm bileşenlerinin Aura Sync ile senkoronize etmek için ve Oled ekranından, bilgisayar hakkında gerektiği bilgiyi görebilmek için istiyor. Armoury Crate kullanarak tüm cihazları sadece tek programdan yönetmek istiyor. Bundan dolayı nasıl bir çözüm bulabileceğimizi, bulsak bile performansa nasıl etki edeceğini öğrenmek istedim.

Merhaba mantık çerçevesinde hem de performans diyorsanız iç dış 120mmx4 şeklinde kullanın derim. Fakat kasa modeli ve takacağınız yeri bilmediğimden kasa içinde (ön, üst yada kasa duvarına) net konuşmak zor. Sadece kendi tecrübelerimden kasa üst kısmına sıvı soğutma takıyorsanız 140mm fanların ram lere denk geldiği olabiliyor. Ben kendi kasama 360mm takabilirken 280mm takamıyorum üst kısma. Kolay gelsin

Yeni konular

Geri
Yukarı