240mm sıvı soğutma önerisi

eren_yamak98

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci(Ortaöğretim)
Bir süredir; yaklaşık 1 yıldır kullandığım bilgisayarıma bir sıvı soğutucu takmak istiyorum.(AM4 braket Ryzen 7 3700X işlemci) 900-1200TL arası bütçem var(240mm uyumlu bir kasaya sahibim). NZXT X52 modeli gözüme çarptı. Yaklaşık 920TL. Yorumlara baktığımda eski bir model olduğunu öğrendim. Sizce alınır mı yoksa başka markalardan mı sıvı soğutma almalıyım?

Bulabilirseniz Arctic Liquid Freezer II 240. Son bir iki haftadır stoklarda yok. (800₺ civarındaydı)
Bulamazsanız
(Corsair, TT 3.0, NZXT ile pompaları aynı. Asetek firması üretiyor.)
Eski ve sesli çalışan bir model.

Ama fiyatı uygun.
Arkadaş uygun fiyatlı istememiş. Ayrıca isteseydi bile daha sessiz çalışan ve daha yeni olan bu soğutucuyu önerirdim.

ROG serisinin modelleri nasıldır? NZXT X52'yi almak mantıklı mı sizce? X53'ün Türkiye'ye gelmesini beklemeli miyim sizce?

ROG serisinin modelleri nasıldır? NZXT X52'yi almak mantıklı mı sizce? X53'ün Türkiye'ye gelmesini beklemeli miyim sizce?
ROG serisinin de pompasınınyukarıda saydığım markalar ve önerdiğim XPG Levante gibi Asetek firması üretiyor. Performansları üç aşağı beş yukarı aynıdır.

Burada mühim olan fanların sesi, tasarımı ve fiyatı. Yoksa dediğim gibi bu markaların sıvı soğutmalarının performansları hemen hemen aynı. Youtube'dan veya KitGuru, TechPowerUp gibi sitelerden inceleme ve karşılaştırmalarına bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı