240mm sıvı soğutucu vs 360mm sıvı soğutucu

• Konuyu başlatan RPM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 126
  • Görüntüleme 7B
Ayrıca ekleme yapayım.

Corsair H100i Pro ve H115i Pro modelleri şuan 1300 TL civarına bulunabiliyor. 2 üründe de ML serisi RGB fan kullanılıyor. ML serisi hakkında biraz araştırma yaparsanız değerli bir fan olduğunu görürsünüz.

Kısaca 900 TL civarı USB'siz modele vermektense 1300 TL civarı Corsair alırım ben.
O bütçelerde PF360 bulunuyor, sırf marka olması için 360'dan vazgeçmek pek mantıklı değil, şahsen fikrimi söyleyeyim; işlemci değiştirdikten sonra PF240-PF360 almayı düşünüyorum, Corsair kalitesini biliyorum ama bütçeyi zorluyor, elimden gelse bütün sistemi Corsair-ROG toplardım. 😁

ARGB çoklayıcıya en fazla 3 tane takılıyorsa 3 tane fanı çoklayıcıya takıp çoklayıcıyı anakarttaki ilk ARGB girişine, pompanın ARGB bağlantısını ise anakarttaki ikinci ARGB girişine mi bağlayacağım?
İkisini aynı yere takıyorsunuz diye biliyorum.

ARGB çoklayıcıya en fazla 3 tane takılıyorsa 3 tane fanı çoklayıcıya takıp çoklayıcıyı anakarttaki ilk ARGB girişine, pompanın ARGB bağlantısını ise anakarttaki ikinci ARGB girişine mi bağlayacağım?
Kutudan kontrolcü de çıkıyor diye biliyorum, çoklayıcı sanırım 3 girişli, bir arkadaş fanları kontrol edebiliyorum ama pompa kendi halinde takılıyor yazmıştı. 😁

XPG levante'yi merak edenlere:
WhatsApp Image 2020-11-30 at 10.53.25.jpeg

Dosya Ekleri

• swnGioV.jpg
    swnGioV.jpg
    104,7 KB · Görüntüleme: 17

Geri
Yukarı