25.000-30.000TL aralığında laptop önerisi

Bütçe
25.000-30.000
Gigabyte'ın resmi sayfasına baktım ama Türkiye'de satıcısı olarak İtopya'yı gösteriyor. Herhangi bir sorunda muhattabım olarak onları görmeyecek miyim?
Alakası bile yok. Satış sonrasi tamamen Gigabyte teknik servisle muhattap olursun. İtopya ile ilgili tek problemin 14 günlük iade hakkinla ilgili olur, problem yaşarsın demiyorum ancak problem yaşama potansiyeli ve imkani olan tek nokta burası olur.

@213082 attığı modeli almanı tavsiye etmiyorum aldım pişmanım iade için uğraşıyorum işlemci boşta bile 50 70 derece çalışıyor oyunlarda 90 100 derecelere çıkıyor ne hp nede hp global sorunu çözemedi aldığım yer ürünün arkasında durmuyor iade için uğraşıyorum sakın yanılıpta satıcı gpn teknoji den ürünü alayım falan deme!!! Bu ürünün yabancı formlarda da sorunlu olduğunla ilgili problemler belirtmişler. Özellikle işlemci sıcaklığı ile ilgili hangi model olursa olsun satan firmanın şikayetlerini araştır malının arkasında duruyormu durmuyor mu DİE!!!
Ürünün yorumlarında pek sıcaklıktan şikayet eden duymadım ama demek ki sıkıntılı bir modelmiş. Teşekkürler deneyimlerinizi aktardığınız için sonuçta kimseye bu bütçede sorunlu laptop aldırmak istemeyiz.

Hem ekonomi hem distribütörler ne kadar stresli bir süreç yeni bir sistem almak.
İtopya'daki linkini paylaştığım Gigabyte'ı incelerken yorumları okudum ve 1 gün önce 23.000TL'ye kampanyalı olarak aldığını belirten birisini gördüm. Bu kampanyaları beklemek mantıklı mı? Belli vakitleri var mı?

Son düzenleme:
Hem ekonomi hem distribütörler ne kadar stresli bir süreç yeni bir sistem almak.
İtopya'daki linkini paylaştığım Gigabyte'ı incelerken yorumları okudum ve 1 gün önce 23.000TL'ye kampanyalı olarak aldığını belirten birisini gördüm. Bu kampanyaları beklemek mantıklı mı? Belli vakitleri var mı?
Hocam herhangi bir mağazaya kıyafet almaya gittiğinizde %70 %50 indirim yazılarını görmüşsünüzdür illaki ama aslında ortada indirim bir şey yoktur normal fiyattan aliyorsunuzdur. İndirimleri kampanyaları beklemek güzel olabilir ama yine orijinal site vurgusu yapacagim yani örnek veriyorum asusun tr kendi sitesinden indirimli almak doğru olabilir ama herhangi bir sorun çıktığında orijinal marka dışındaki satılan sitelerde sorun yaşarsınız yani belki sitenin koymuş olduğu indirimli ürünler iade edilmiş veya ayıplı veya bozuk ürünler mi bilemediğimiz için riske girmiş olursunuz

Almayı planladığım laptoplardan birisi ama 2. el düşünmüyorum dostum.
Gigabyte hakkındaki yorumlar daha cazip kılıyor. Şimdilik ikisi arasındayım.
Bu Gigabyte'ı yeni aldım, kullanıyorum ancak 23000 TL'den aldım.
İndirim kovalamanı tavsiye ederim.
31000 TL eder mi? Evet eder ama yakın vakitte 23000 TL'ye aldığım ürünü 31000 TL'ye tavsiye etmem.

Bu arada cumartesi günü indirime girdi, salıya kadar indirim devam etti sonra çarşamba akşamı civarı tekrardan indirime girdi şimdi indirim tekrar bitmiş.

Özellikle Gigabyte laptoplarda itopya sağlam indirim yapabiliyor ama doların daha fazla artmaması lazım.
Laptopu kısa süredir kullanıyorum ama sorularını cevaplamaya çalaışırım.
Hocam herhangi bir mağazaya kıyafet almaya gittiğinizde %70 %50 indirim yazılarını görmüşsünüzdür illaki ama aslında ortada indirim bir şey yoktur normal fiyattan aliyorsunuzdur. İndirimleri kampanyaları beklemek güzel olabilir ama yine orijinal site vurgusu yapacagim yani örnek veriyorum asusun tr kendi sitesinden indirimli almak doğru olabilir ama herhangi bir sorun çıktığında orijinal marka dışındaki satılan sitelerde sorun yaşarsınız yani belki sitenin koymuş olduğu indirimli ürünler iade edilmiş veya ayıplı veya bozuk ürünler mi bilemediğimiz için riske girmiş olursunuz
Gigabyte laptopların kutusu açılıp açılmadığına dair bant ile geliyor ve açılınca VOID yazan iz kalıyor.
İade ürünü olması imkansız, bant ile açılıp açılmadı belli olur.
photo5778153158852327835.jpg
photo5778153158852327834.jpg

Son düzenleme:
İlk sayfadaki Omen 17'yi al geç 15p xd bu paraya alınmaz Omen 17 ile arasındaki farka değmez.
Evet değmez ama bugün ikisi aynı fiyatta olsa HP Omen 17'yi beğenen biri olarak ben yine Gigabyte'ı alırım.
Biri HP Omen 2.9 KG kendisi 1.2 KG adaptörü
Gigabyte 2.28 KG adaptörünü ölçmedim ama muhtemelen 600 gram civarı max.

Ben 2.6 KG bir laptoptan geçtim inanılmaz boyut olarak o bile fark ettiriyor. Kasa olarak da çok daha küçük.

Soğutma konusunda ilk izlenimlerim olumlu. Günlük işlemlerde (3 tarayıcı, HW monitör, discord, arka planda vlc açık) 1500 RPM çalışıyor hatta ara sıra fanı sıfıra indiriyor(silent mode + meeting modda ) bu işlemlerde bilgisayarda herhangi bir bir yavaşlama yok.

Dün video renderi alırken 3000 RPM'de ekran kartı(%80 - 100 yükte) 65 - 67 derece, manuel olarak ayarlanan maksimum fan modunda (fanın biri 4500 diğeri 5000 RPM) 55 - 60 derece civarında altında çalışıyordu. 8 dakika tam yük çalıştırdım.

Hatta şuan test ettim.

1652951352758.png

1652951561345.png

GPU Davinci Resolve 18 Studio Beta'da test edildi. Oyunlarda ne olur bilemem.
@213082 attığı modeli almanı tavsiye etmiyorum aldım pişmanım iade için uğraşıyorum işlemci boşta bile 50 70 derece çalışıyor oyunlarda 90 100 derecelere çıkıyor ne hp nede hp global sorunu çözemedi aldığım yer ürünün arkasında durmuyor iade için uğraşıyorum sakın yanılıpta satıcı gpn teknoji den ürünü alayım falan deme!!! Bu ürünün yabancı formlarda da sorunlu olduğunla ilgili problemler belirtmişler. Özellikle işlemci sıcaklığı ile ilgili hangi model olursa olsun satan firmanın şikayetlerini araştır malının arkasında duruyormu durmuyor mu DİE!!!
@Carlaone 11800H bende de boşta 50 derece civarı çalışıyor. Çok anormal olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Son düzenleme:
Evet defolu ürün olma ihtimali de var dediğiniz gibi. Orjinal siteleri sürekli başka bir firmaya yönlendiriyor hocam bulamıyorum.
Bu Gigabyte'ı yeni aldım, kullanıyorum ancak 23000 TL'den aldım.
İndirim kovalamanı tavsiye ederim.
31000 TL eder mi? Evet eder ama yakın vakitte 23000 TL'ye aldığım ürünü 31000 TL'ye tavsiye etmem.

Bu arada cumartesi günü indirime girdi, salıya kadar indirim devam etti sonra çarşamba akşamı civarı tekrardan indirime girdi şimdi indirim tekrar bitmiş.

Özellikle Gigabyte laptoplarda itopya sağlam indirim yapabiliyor ama doların daha fazla artmaması lazım.
Laptopu kısa süredir kullanıyorum ama sorularını cevaplamaya çalaışırım.

Gigabyte laptopların kutusu açılıp açılmadığına dair bant ile geliyor ve açılınca VOID yazan iz kalıyor.
İade ürünü olması imkansız, bant ile açılıp açılmadı belli olur.
Eki Görüntüle 1392239Eki Görüntüle 1392240
Teşekkür ederim hocam.

Geri
Yukarı