25.000-35.000 TL'ye sistem toplama

quadraxas

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Uzun süre götürmesi açısından, genel olarak fiyat/performans oranı olabildiğince yüksek bir sistem toplamaya çalışıyorum, fakat en son 10 küsur yıl önce sistem topladığım için seçtiğim ve seçmem gereken parçalardan tam emin değilim.

Şimdilik şu aşamadayım:
12400F + RX 6800 XT + MSI Pro B660M + 2x16 DDR4 3200.

Bu seçtiklerim arasında, özellikle anakart ve RAM'ler konusunda konusunda emin değilim. Biraz daha para verip hem anakartı hem RAM'leri 3600MHz seçmelimi miyim? Ya da onun yerine 13600K mı almalıyım?

Performansı sadece testlerdeki hız/puan sonuçları değil, üründen aldığım toplam katma değer olarak düşündüğümü belirtmek isterim. Parçaların dayanıklılığının, ses çıkarmamasının, genel malzeme kalitesinin ve tutarlılığın da kriter olduğunu düşünüyorum. Piyasayı hiç bilmediğimden kağıt üzerinde iyi görünüp pratikte sorun yaratacak bir şeyler yapmış olabilirim. Genel olarak TL başına performansı yüksek ürünler seçtiğimi düşünüyorum fakat pek emin olmadığım için yardımlarınızı istiyorum.

Çok RGB meraklısı değilim. Anladığım kadarı ile RGB'den pek kaçış yok ama RGB fan yerine aynı fiyata daha kaliteli ışıksız fanı/kasayı tercih ederim. Fakat olacaksa yarım yamalak olmasın en azından istediğim renk ayarlarını yapabileyim. OC meraklısı da değilim. 500-600+ FPS gibi bir amacım da yok. 5-6 yıl 1440p yüksek ayarlarda oynanabilir(ilk etapta daha yüksek sonasında 60+ FPS) hızlar ile oyun oynayabilmek istiyorum. Soğutucu, kasa, güç kaynağı ve SSD'lerde fiyat/performans konusunda hiçbir fikrim yok. Kasanın sessiz ve sade olması tercihimdir.

Seçtiğim parçalar ve kalan diğer parçalar için önerilerinizi paylaşabilir misiniz?
Son olarak da şimdi mi almalıyım, black friday mi beklemeliyim size?

Son düzenleme:
Rehberime göz atabilirsiniz;

Yeni konular

Geri
Yukarı