25.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
25000
Max-Q güç tüketimi ve tensor sayısı düşürülmüş modellerdir. Çok güç harcayıp ısınmaması için tasarlanırlar ancak 77C gibi bir donanımsal/yazılımsal bir limit yok. Bazı markalar 130W koyup soğutmayı halledebiliyor gibi duruyor, örneğin Lenovo.

Ekran kartları laptoplarda 80-85C bile olsa FPS düşüşü yaşamazsınız kolay kolay. Olay işlemcinin de aşırı ısınıp frekans kısması. Sıcaklık kaynaklı FPS düşüşünün genel sebebi o.

Hocam 77 derece gibi donanımsal limit var demedim zaten. Bizim aldığımız markanın Max-Q teknolojisine sahip laptopların 77 derece daha üstüne çıkmadığını arkadaşa belirtmekteyiz. Üstüne üstlük 25 bin TL'ye gidip 3080 Max-Q laptop alabiliyorsunuz fakat diğer markaların 3080'li laptopları 40 bin TL'ye kadar varmış durumda o yüzden TR piyasasına göre gayet iyi.

Hocam 77 derece gibi donanımsal limit var demedim zaten. Bizim aldığımız markanın Max-Q teknolojisine sahip laptopların 77 derece daha üstüne çıkmadığını arkadaşa belirtmekteyiz. Üstüne üstlük 25 bin TL'ye gidip 3080 Max-Q laptop alabiliyorsunuz fakat diğer markaların 3080'li laptopları 40 bin TL'ye kadar varmış durumda o yüzden TR piyasasına göre gayet iyi.
Sadece bilgi karmaşası olmasın diye yazdım zaten. Şimdi kullanıcı alır 80C'yi görür (olası) sonra ihale size patlar, vahını alırsınız. Yanlış anlamayın yani. 😂 Bir de 1080p miydi 3080 Max-Q kasaları Monster'ın? Şahsen almazdım. 3070 130W çok daha tercih edilebilir duruyor benim gözümde. Legion 5 Pro cidden işlemci, panel, ekran kartı ve RAM(32) olarak çok daha avantajlı gibi.

Sadece bilgi karmaşası olmasın diye yazdım zaten. Şimdi kullanıcı alır 80C'yi görür (olası) sonra ihale size patlar, vahını alırsınız. Yanlış anlamayın yani. 😂 Bir de 1080p miydi 3080 Max-Q kasaları Monster'ın? Şahsen almazdım. 3070 130W çok daha tercih edilebilir duruyor benim gözümde. Legion 5 Pro cidden işlemci, panel, ekran kartı ve RAM(32) olarak çok daha avantajlı gibi.
UHD modeli de bulunuyor 2000 TL daha pahalıya ancak 60 Hz. FHD model 300Hz.

Neden yüksek bütçede Monster alınmasın ben gayet te birini 23 bin TL'ye diğerini de 25 bin TL'ye aldım gayet de paşa gibiler. Kullanmadığınız yüksek modelleri rica ediyorum kötülemeyin teknoloji işi şans işidir.

Hocam dediğim gibi bende Monster kullanıcısıyım Tulpar v21.4 ve v23.1 var neler öğrenmek istiyorsanız belirtin anlatim hepsini.
Oyun içinde sıcaklıklar nasıl ve ekranda ölü piksel ile karşılaştınız mı ?

Oyun içinde sıcaklıklar nasıl ve ekranda ölü piksel ile karşılaştınız mı?

İki laptopta ne ölü piksel ne de herhangi bir sorunla karşılaştım. İkisinin ekranıda %100sRGB oluşu gerçekten göürünümü ciddi anlamda güzelleştiriyor. Oyun için sıcaklıklara gelirsek önceden de belirttiğim gibi ekran kartında en fazla 77 dereceyi her ikisinde de işlemci olarak 90 dereceye çıkmaktadır fakat fanlar en Turbo mod da dönmemektedir. Eğer fanlar en Turbo modda dönerse 90 dereceyi görmemektedir bunu alırken teknik serviste ki arkadaşa belirtirseniz ayarlar zaten. Eğer ki sadece oyun oynayacagım derseniz v21.4 alın derim yok ben mimarlık veya render uygulamaları aynı zamanda oyun da oynayacagım derseniz v23.1 alın. Ben pilot olduğum için gittiğim yerlerde fazka canlı ve ışıklı olmasın diye v23.1 aldım fakat v21.4 kasa ve yapısal anlamda gerçekten daha güzel ve Cyberpunk'ta bile Ultra ayarlarda 60FPS aşağısını kolay kolay görmedim ki RDR2 dede Ultra'da en düşük 48 FPS görmektedir.

Sadece bilgi karmaşası olmasın diye yazdım zaten. Şimdi kullanıcı alır 80C'yi görür (olası) sonra ihale size patlar, vahını alırsınız. Yanlış anlamayın yani. 😂 bir de 1080p miydi 3080 Max-Q kasaları Monster'ın? Şahsen almazdım. 3070 130W çok daha tercih edilebilir duruyor benim gözümde. Legion 5 Pro cidden işlemci, panel, ekran kartı ve RAM(32) olarak çok daha avantajlı gibi.

Hocam yok sizde haklısın branda çıkıştıysam kusura bakmayın. Monster'ın 3070 Max-pleri 115W tur 130W olanlar gene diğer markalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı