25.000 TL inşaat mühendisliği ve oyun için laptop önerisi

Benim bildiğim HDMI girişi halihazırda NVIDIA GPU'ya bağlı oluyor genelde laptoplarda. O yüzden monitörü laptopa bağladığınızda NVIDIA GPU'yu kullanır.
Ayrıca laptopun girişi HDMI 2.0b yani 1080p 240Hz destekliyor.

Kral ya bunu alacağım ya Monster... Ben YTÜ'de elektronik ve haberleşme mühendisliğindeyim. Sağlam laptop lazım. Bir de Valorant ile God of War oynamak istiyorum. God of War'da 60'ı geçse yeter ama Valorant'ta +144 olması lazım. Sence alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kral ya bunu alacağım ya Monster ben ytüde elektronik ve haberleşme mühendisliğindeyim sağlam laptop lazım bir de Valorant ile God of War oynamak istiyorum god of warda 60ı geçse yeter ama Valorant'ta +144 olması lazım sence alınır mı?

Sorulara ufaktan bakabildiğim kadar cevap verecek olursam, YouTube'da modelin benchmarklarına baktığım zaman Valorant'ta yüksek ayarlarda ortalama 200+ FPS verdiğini görüyorum fakat 16 GB RAM'i Dual channel olan modellerde. 16 GB Single benchmark bulamadım fakat her türlü 144+ verir.
God of War'da da doğru ayarlar yapıldığı sürece her türlü 60 FPS verebilecek özelliklere sahip fakat bütçeye göre farklı modeller değerlendirilebilir.

Bu arada eğer Monster'ın V20.5 modelini değerlendirmeyi düşünüyorsanız şöyle bir şikayet var kendisinden, haberiniz olsun.
Yaklaşık 15 gün önce 20.5'i bende aldım 2 gün sonra iade ettim. Tam bir fiyasko cihaz.

Birçok 12700H bench testine baktım 15 16k civarında puan alırken 20.5 Cihaz da Turbo mod olmadığı için 12700H gibi bir işlemciyi tam performansında kullanmıyor ve 11k puan alıyor. Hadi dedim Turbo mod çıkar toparlar işlemci kendini müşteri hizmetlerini aradım destek adreslerine mail attım Turbo mod gelecek mi gelen cevap şu şekilde;

"12. Nesil cihazlarda Kontrol Merkezinde Turbo Mod seçeneği bulunmamakta olup, cihaz ihtiyaç duyması halinde otomatik olarak Turbo Mod seçeneğine geçtiğini belirtmek isteriz."

Cihaz ihtiyaç duyuyor ama Turbo moda geçmiyor maalesef. :) Geçmemesinin büyük bir nedeni de Turbo modda o kasa o işlemciyi 90 derecenin altına indiremeyeceğinden.

Cihazın 2. fiyaskosu dGPU aktifken Type-C/DP çıkışından görüntü alamıyorsun DP'den görüntü alabilmek için hybrit açık olması gerekiyor. Tamam cihaz bir laptop herkes harici monitörle kullanmayacak ama bir Gaming LAPTOP için bana göre çok büyük bir kayıp.

Velhasıl bu olumsuzlukların ışığında cihazı iade edip 20.4 aldım. 20.4 de 11800h olmasına karşı 20.5 ile işlemci olarak neredeyse aynı performansı alırken cihaz sıcaklıklar 75 derecenin üzerine çıkmıyor.

Bu da benim incelemem olsun bu konuya :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı