25.000 TL programlama ve genel kullanım için laptop tavsiyesi

phenex

Hectopat
Merhaba arkadaşlar;

Programlama ile ilgileniyorum ve bilişim sektöründe çalışıyorum. Günümün çoğu bilgisayar başında geçiyor, iş yerinde kullandığım laptopum çok sıkıntılı kalmaya başladı. Evde masaüstü bilgisayarım var; R9 5900X ve RTX3080 sistem fakat gece geldiğim için onunla çok meşgul olamıyorum dolayısıyla işe de götürme olanağım yok. Şöyle düşünüyorum;

İşimi görecek iş için güzel bir laptop alayım; eve de taşıyacağım laptobu. Programlama yapabileyim, bilişim alanında her alanda beni tatmin edebilecek bir laptop olsun. Belki evdeki sistemi satarım dolayısıyla bir iki FPS oyunlarına da girebileyim diye düşünüyorum. Kafamda video edit gibi işler de var bunun için evdeki masaüstünü satmayıp onu kullanabilirim diye düşünüyorum. Umarım ne istediğimi ifade edebilmişimdir.
İşlemci İntel 11800 ya da AMD, 1TB SSD ve min. RTX 3060 bir sistem daha cazip geliyor, yoksa tüm bunlar yerine MacBook mu almalıyım, hiç kullanmadım.

Monster tavsiyesi istemiyorum.

Monster Tulpar v25.1 şu anda en iyisi MSI GP76 kasa + SteelSeries klavye 65 dereceyi geçmiş aşırı serin cihaz.
2. el 19k minimum.

Hocam incelenebilir.
Hocam bu bilgisayara çok sıcağım, hep buna bakındım diyebilirim nedense. Fakat bunun XD modeli var ve sanırım o daha çok tutuluyor, KD ve XD arasındaki fark ya da diğer başka harflendirmeli modeller arasındaki fark nedir acaba? Sistem özellikleri aynı olanları kast ediyorum. Ya da farklı mı bilmiyorum.
Monster Tulpar v25.1 şu anda en iyisi MSI GP76 kasa + SteelSeries klavye 65 dereceyi geçmiş aşırı serin cihaz.
2. el 19k minimum.
Monster istemiyorum, neden bilmiyorum. Kesinlikle çok iyi olduğu söyleniyor ama bir antipatim var bazı durumlardan dolayı. :)

Hocam incelenebilir.

Hocam bu bilgisayara çok sıcağım, hep buna bakındım diyebilirim nedense. Fakat bunun XD modeli var ve sanırım o daha çok tutuluyor, kd ve XD arasındaki fark ya da diğer başka harflendirmeli modeller arasındaki fark nedir acaba? Sistem özellikleri aynı olanları kast ediyorum. Ya da farklı mı bilmiyorum.

Monster istemiyorum, neden bilmiyorum. Kesinlikle çok iyi olduğu söyleniyor ama bir antipatim var bazı durumlardan dolayı. :)

Bende Lenovo önermiyorum kendim kullandım kullanıyorumda başarısız kotu hocam ve
Çanta Free.
Bakım Free.
Parca değişiminde garanti bozuılmuyor.
Her alana hızlı canlı destek hizmeti
Parca değişimini firmaya yaptırabilirsin
Ve birçok hizmet sunarken ve MSI üretimi kasa ve SteelSeries'de bu işin icinde iken ne tür bir sorun yaşayabilirsin? Daha iyisini bulman imkansız ve Legion 7'den iyi.
Hocam incelenebilir.

Hocam bu bilgisayara çok sıcağım, hep buna bakındım diyebilirim nedense. Fakat bunun XD modeli var ve sanırım o daha çok tutuluyor, kd ve XD arasındaki fark ya da diğer başka harflendirmeli modeller arasındaki fark nedir acaba? Sistem özellikleri aynı olanları kast ediyorum. Ya da farklı mı bilmiyorum.

Legion 5'den kat kat üstün performans ve ülkemizde en cok satış yapılan marka Monster ve en iyi hizmeti sunan ve fiyat performans aynı zamanda tabii ki alınmayacak modeller var mı var fakat aralarında kusursuz kaliteli modeler mevcut ve müşteri hizmetleri Lenovo'da berbat ötesi kendim deneyimledim.

Bende Lenovo önermiyorum kendim kullandım kullanıyorumda başarısız kotu hocam ve
Çanta Free.
Bakım Free.
Parca değişiminde garanti bozuılmuyor.
Her alana hızlı canlı destek hizmeti
Parca değişimini firmaya yaptırabilirsin
Ve birçok hizmet sunarken ve MSI üretimi kasa ve SteelSeries'de bu işin icinde iken ne tür bir sorun yaşayabilirsin? Daha iyisini bulman imkansız ve Legion 7'den iyi.

Legion 5'den kat kat üstün performans ve ülkemizde en cok satış yapılan marka Monster ve en iyi hizmeti sunan ve fiyat performans aynı zamanda tabii ki alınmayacak modeller var mı var fakat aralarında kusursuz kaliteli modeler mevcut ve müşteri hizmetleri Lenovo'da berbat ötesi kendim deneyimledim.
Hocam Gigabyte'dan yana gönlüm. Fakat alternatif ne modeller var diye tavsiyelere açık olduğum için açtım. Ama nedense gönlümden Gigabyte geçiyor, daha çok hoşuma gidiyor. Söylediklerinde %100 haklısın, kesinlikle statüsünde çok verimli bir laptop. :)

Hocam Gigabyte'dan yana gönlüm. Fakat alternatif ne modeller var diye tavsiyelere açık olduğum için açtım. Ama nedense gönlümden Gigabyte geçiyor, daha çok hoşuma gidiyor. Söylediklerinde %100 haklısın, kesinlikle statüsünde çok verimli bir laptop. :)

Gigabyte Türkiye servisi ilk geldiğinde laptopları yoktu ondan dolayı iyi araştırman gerekebilir zamanında vardı fakat laptop anlamında bakabilen yoku performans panel cok güzel istediğiniz model linkini alabilir miyim iade hakkın var iken ve MSI ve SteelSeries iken ben olsam kaçırmazdım ve arkadaşımda v25.1 var cok özeniyorum 2.el bakıyoruım umarım sahibi olurum. V22.1 kullandım tangfong özel kasa aşırı güzel 75 dereceyi geçmiyor oda v25.1 ise 65 geçmiyor.

Geri
Yukarı