25.000 TL programlama ve genel kullanım için laptop tavsiyesi

Evdekini satmazsanız kesinlikle MacBook Air alın. Oyun hariç her işinizi görür.
Daha önce MacBook kullanmadım ve ne gibi dezavantajları var bilmiyorum, ayrıca air çok mu verimsiz kalıyor yeni çıkan Pro M1 işlemcilere göre. Apple telefon kullanıcısıyım ama dediğim gibi bilgisayarını hiç kullanmadım. Ne gibi dezavantaj ve avantajları var acaba? MacBook kullanma isteğim de bilişim işlerimi rahat yaparım ve ayrıca hafif, şarj süresi uzun. Değerini korur. Programlama da iyi seviyede değilim şuan başlangıç, yeni öğreniyorum ama işim bilgisayar, web alanına yönelik. Sürekli bilgisayardayım yani.

Üçüde tercih edilebilir hiçbiri üzmez fakat Lenovo'da 3070 var diye bana daha baskın geliyor tabii sizin tercihinize kalmış.

Müşteri hizmetleri menmuniyetini de içine eklersek teknolojikl ürün her an bozulabilir ondan dolayı ilk once firmayı araştırıp ondan sonra o markanın modellerine bakmak lazım ve bende Monster Dell msi öneriyorum.
Daha önce MacBook kullanmadım ve ne gibi dezavantajları var bilmiyorum, ayrıca Air çok mu verimsiz kalıyor yeni çıkan Pro M1 işlemcilere göre. Apple telefon kullanıcısıyım ama dediğim gibi bilgisayarını hiç kullanmadım. Ne gibi dezavantaj ve avantajları var acaba? MacBook kullanma isteğim de bilişim işlerimi rahat yaparım ve ayrıca hafif, şarj süresi uzun. Değerini korur. Programlama da iyi seviyede değilim şu an başlangıç, yeni öğreniyorum ama işim bilgisayar, web alanına yönelik. Sürekli bilgisayardayım yani.

Monster iş amaclı laptopları mevcut aşırı pahalılar tabii MSI GP76 kasaları da mevcut.

Gigabyte Türkiye servisi ilk geldiğinde laptopları yoktu ondan dolayı iyi araştırman gerekebilir zamanında vardı fakat laptop anlamında bakabilen yoku performans panel cok güzel istediğiniz model linkini alabilir miyim iade hakkın var iken ve MSI ve SteelSeries iken ben olsam kaçırmazdım ve arkadaşımda v25.1 var cok özeniyorum 2.el bakıyoruım umarım sahibi olurum. V22.1 kullandım tangfong özel kasa aşırı güzel 75 dereceyi geçmiyor oda v25.1 ise 65 geçmiyor.
Evet cazip ama bilmiyorum. Hoşuma gidiyor diğeri. Bu arada Dell laptoplar çok iyi, XPS 15 almak isterdim fakat çok pahalı.

Daha önce MacBook kullanmadım ve ne gibi dezavantajları var bilmiyorum, ayrıca air çok mu verimsiz kalıyor yeni çıkan Pro M1 işlemcilere göre. Apple telefon kullanıcısıyım ama dediğim gibi bilgisayarını hiç kullanmadım. Ne gibi dezavantaj ve avantajları var acaba? MacBook kullanma isteğim de bilişim işlerimi rahat yaparım ve ayrıca hafif, şarj süresi uzun. Değerini korur. Programlama da iyi seviyede değilim şuan başlangıç, yeni öğreniyorum ama işim bilgisayar, web alanına yönelik. Sürekli bilgisayardayım yani.
Trackpadi muazzam. Mouseyi ikiye katlar. Çok hafif, kullanışlı. Yazılımı farklı ama Windows'dan çok daha basit. Sadece Windows kadar kullanıcıya özelleştirme sunmuyor ama ihtiyaç halinde ince ayarlar da yapılabiliyor. Pro ile arasındaki tek farkı touchpad ve aktif soğutma. Daha önce touchpad kullanmayan biri eksikliğini çekmez. Soğutma olarak da Air pasif soğutma kullanıyor. Ama gayet yeterli olur kullanacağınız işlerde. Tek dezavantajı oyun konusunda berbat. Zaten böyle bir cihaz oyun için alınmaz. Aklınızda bulunsun bu da. Webde gezinme ve çok pencereli işler için çok rahat kullanımı. Ek olarak telefonunuzla da eşleştirerek çok kolay veri aktarımı yaparsınız. Yani alacağınız hiçbir laptop bir Mac'in yerini tutamaz. Bir de şu dezavantajı var, SSD ve RAM cipe gömülü halde geliyor. Yani daha sonradan yükseltme yapamazsınız. Harici SSD takılabilir yetmeme durumunda ama RAM'e yapacak bir şey yok. Bu sebepten 16 GB almanızı öneririm.

Trackpadi muazzam. Mouseyi ikiye katlar. Çok hafif, kullanışlı. Yazılımı farklı ama Windows'dan çok daha basit. Sadece Windows kadar kullanıcıya özelleştirme sunmuyor ama ihtiyaç halinde ince ayarlar da yapılabiliyor. Pro ile arasındaki tek farkı touchpad ve aktif soğutma. Daha önce touchpad kullanmayan biri eksikliğini çekmez. Soğutma olarak da Air pasif soğutma kullanıyor. Ama gayet yeterli olur kullanacağınız işlerde. Tek dezavantajı oyun konusunda berbat. Zaten böyle bir cihaz oyun için alınmaz. Aklınızda bulunsun bu da. Webde gezinme ve çok pencereli işler için çok rahat kullanımı. Ek olarak telefonunuzla da eşleştirerek çok kolay veri aktarımı yaparsınız. Yani alacağınız hiçbir laptop bir Mac'in yerini tutamaz. Bir de şu dezavantajı var, SSD ve RAM cipe gömülü halde geliyor. Yani daha sonradan yükseltme yapamazsınız. Harici SSD takılabilir yetmeme durumunda ama RAM'e yapacak bir şey yok. Bu sebepten 16 GB almanızı öneririm.

Oyun oynayacak ise o tarz cihazlar iç uygun değil her insan elbet bir gün oyun oynamak isteyecek belki o zaman sistem alacak parası olamayacak ileri donuık her türlü amacı destekleyen makinelar mevcut.

MacBook açıklaması için teşekkürler;

Elimdeki masaüstünü satmayacağımdan emin olsam kesinlikle MacBook alırım ama satıp satmama konusunda kararsızım; satma düşüncem değeri düşmeden tamamen kar amacı elde etmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı