25-32 bin TL laptop önerisi

est. hocam sizin yazdıklarınızdan öğreniyorum ben de..
açıkcası lenovo ve hp donanım olarak daha iyi ama aklımda şöyle sorular var

sistemin stabil çalışması
ısınma/soğutma
çalışma sesi
müzik çalma sesi
klavyenin dizaynı

msi ı o yüzden de tercih etmeyi düşünmüştüm.
yani 30k yerine 28k verip sürekli ısınmayı dert edeceksem ve stabil bir performans almayacaksam 3060-3070 çok fark etmez gözümde

sırf donanımı iyi olsun mantığıyla monster aldım ve inanılmaz pişmanım 1 yıl oldu alalı düzenli bir teknik servise ilişkim var. klavyesiyle yazı yazmak istemiyorum müzik dinlemek istemiyorum sesi çok kötü çünkü üstünde 2070 süper var ama hiç süperliğini yaşayamadım alev topu gibi ve traktör gibi çalışıyor.

artık bu tarz şeylerden kendimi üzmek istemiyorum.
fiyat/performans derken sanırım yanlış kullandım performanstan kastım sadece benchmarklar değildi konfor ve ergonomide çok önemli.

lütfen yazdıklarıma sinirlenip git o zaman 60k lık makina al demeyin :).

hp ve lenovoyu kendiniz kullanıyormusunuz bahsettiğim konulardan memnun musunuz?

Est. Hocam sizin yazdıklarınızdan öğreniyorum ben de.
Açıkçası Lenovo ve HP donanım olarak daha iyi ama aklımda şöyle sorular var.

Sistemin stabil çalışması.
ısınma/soğutma
Çalışma sesi.
Müzik çalma sesi.
Klavyenin dizaynı.

MSI'ı o yüzden de tercih etmeyi düşünmüştüm.
Yani 30k yerine 28k verip sürekli ısınmayı dert edeceksem ve stabil bir performans almayacaksam 3060-3070 çok fark etmez gözümde.

Sırf donanımı iyi olsun mantığıyla Monster aldım ve inanılmaz pişmanım 1 yıl oldu alalı düzenli bir teknik servise ilişkim var. Klavyesiyle yazı yazmak istemiyorum müzik dinlemek istemiyorum sesi çok kötü çünkü üstünde 2070 Super var ama hiç Süper Lig'ini yaşayamadım alev topu gibi ve traktör gibi çalışıyor.

Artık bu tarz şeylerden kendimi üzmek istemiyorum.
fiyat/performans derken sanırım yanlış kullandım performanstan kastım sadece benchmarklar değildi konfor ve ergonomide çok önemli.

Lütfen yazdıklarıma sinirlenip git o zaman 60klık makine al demeyin :).

HP ve Lenovo'yu kendiniz kullanıyor musunuz bahsettiğim konulardan memnun musunuz?

Hocam MSI GF serisinden kaçarak uzaklaş, MSI GL serisiyle de mesafeni takın, bu seriler aman aman iyi değiller, GP'den başlayarak MSI alınır, HP olabilir ama çok iyi araştırmak lazım, ben oldum olası HP'den hazetmediğim için hiç araştırmadım, bilgim yok, ama Legion'u tek geçerim, her anlamda rakiplerine kıyasla kalitedir.

Linki atılan Omen'ı öneririm.
Legion'a göre daha iyi sayılabilecek bir işlemcisi ve soğutması var.
Ekran kartı 10W daha fazla güç çekiyor ayrıca. Eksisi ise adaptörü tablet kadar büyük mekanik klavye kadar kalın.

Est. Hocam sizin yazdıklarınızdan öğreniyorum ben de.
Açıkçası Lenovo ve HP donanım olarak daha iyi ama aklımda şöyle sorular var

Sistemin stabil çalışması
ısınma/soğutma
Çalışma sesi
Müzik çalma sesi
Klavyenin dizaynı

MSI'ı o yüzden de tercih etmeyi düşünmüştüm.
Yani 30k yerine 28k verip sürekli ısınmayı dert edeceksem ve stabil bir performans almayacaksam 3060-3070 çok fark etmez gözümde

Sırf donanımı iyi olsun mantığıyla Monster aldım ve inanılmaz pişmanım 1 yıl oldu alalı düzenli bir teknik servise ilişkim var. Klavyesiyle yazı yazmak istemiyorum müzik dinlemek istemiyorum sesi çok kötü çünkü üstünde 2070 Super var ama hiç Süper Lig'ini yaşayamadım alev topu gibi ve traktör gibi çalışıyor.

Artık bu tarz şeylerden kendimi üzmek istemiyorum.

Lütfen yazdıklarıma sinirlenip git o zaman 60klık makine al demeyin :).

HP ve Lenovo'yu kendiniz kullanıyor musunuz bahsettiğim konulardan memnun musunuz?

Ben Lenovo kullanıyorum memnunum ama alacagin Lenovo cihazda aklima takilan Wi-Fi dongle var. Eger MediaTek ise suruculeri daha olgunlasmadi ufak tefek performans problemleri yasatabilir. Benimki sansima Intel ile geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı