Rehber 25 bin TL altı laptop tavsiyesi ve bazı modeller

Bütçe
25000

SquoN

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba aradığım özellikler
* Ryzen 5 5600H ve i5 11400H üzeri işlemci
* 16 GB Ram
* RTX 3060

Bu bütçede bulduğum laptoplar:
* Acer Nitro 5
https://www.hepsiburada.com/acer-ni...5-p-HBCV00000I8S7S?url_src=and-product-detail

• Donanım olarak yeterli. Malzeme kalitesi kötü. Ekran kalitesi kötü. Pil kötü. Performansı diğer RTX 3060'lı laptoplara göre düşük.

* Hp Omen 15

• Donanım olarak çok iyi. Numpad olmaması çok büyük eksik o yüzden eledim. (Klavyenin üstündeki rakamları en son Gta San Andreas oynarken kullanmıştım.)

* Lenovo IdeaPad 3

• Fiyatına göre 512GB SSD kötü. Yurt dışında giriş seviyesi, düşük bütçeli bir seri olarak görülüyor bu yüzden fiyatını hak etmediğini düşünüyorum eledim.

* Asus Tuf A15 serisi

* Yeni nesil işlemci, DDR 5 bellek olması cezbedici. Yüksek pil ömrü. Kasası sorunlu, mikrofon kalitesi berbat, inceleyenler tarafından Asus'un başarısız modelleri arasında. Fiyatı da yüksek.

* Monster & Casper & Game Garaj laptoplar
• Çin'den gelen ürüne marka basılıp geçiliyor. Yazılım desteği zayıf. Donanımlar gözü cezbediyor, kasa kalitesi ise kötü. YouTube de Türkiye dışında hiçbir inceleme videosu yok. Herhangi bir sorun durumunda destek bulman çok zor. Uzun ömürlü değil. Asla tercihim olamaz.

* MSI Alpha 17

• İşlemci çok iyi. 17 inç ( Kişiye göre kötü veya iyi.). YouTube'de yeterince inceleme videosu yok. Ekran kartı RTX 3060'ın altında kalıyor. Beni en çok caydırman incelemelerin yetersiz olması.

* Hp victus 16

* İşlemci çok iyi. Victus serisinin pil ömrü uzun. 512GB SSD fiyatına göre yetersiz. Klavyede ışıklandırma yok. Ekran aşırı sallanıyor, çoğu incelemede şikayetçiler. Ramler x16 yani yavaş.

* Acer nitro 5 Yeni kasa modeller

• İşlemciler yeni nesil. Özelleştirilebilir RGB klavye. Pil ömrü berbat. Kasa ve soğutma eski nesille aynı, düşük kalite plastik. 1 TB SSD olsaydı tercih edebilirdim.

+ Olarak bu modeller arasında sadece Acer'in 2.5" disk yeri var.

Benim araştırdıklarım bunlar. İnanın çok kararsızım, tavsiyenizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Gördüğüm yanlışlar şunlar oldu, Nitro'nun yeni modelleri 15.6 17.3 nereden çıktı onu anlamadım 12. nesil modellerden bahsettiğinize emin misiniz? Ekstra olarak Nitro DDR5 de kullanmıyor diye hatırlıyorum.
Victusun Intel işlemcili modeli pek de uzun pil ömrü sunamiyor.
Casper ve Monster'in Clevo modelleri kötü ama tongfang modelleri orta, GameGaraj ise MSI kasaları kullanıyor o yüzden idare eder durumdalar bana kalırsa. Ama yazılımları kötü. TUF'taki kasa sorunu ise deliklerin açılmamasıyla alakalı olmalıydı galiba ondan bahsediyorsunuz, biraz daha açmışlar ama soğutma hala iyi değil bana kalırsa.
Nitro'ya performans olarak düşük deme sebebinizi anlamadım, TDP'si 95W.

Haklısınız yeni nesil acerlerde DDR 5 ve 17 inç yokmuş. (DDR 5 olmaması üzdü)
Victus'a uzun ömürlü pile sahip dedim, serinin modellerine genel olarak. Jarrod's Tech kanalında detaylı teknik incelemelere bakabilirsiniz. Ryzen işlemcili olan model YouTube testinde 669 dakika, Acer nitro 373 dakika almış yani kat kat iyi. İşlemci Intel olsa bile Acer'in yaklaşabileceğini düşünmüyorum.

Acer'in performansina örnek vermek gerekirse,
Cyberpunk: Omen 65 fps - Acer 61 fps
Rdr2: Omen 74 fps - Acer 69 Fps
Control: Omen 76 fps - Acer 67 fps
( Ryzen 5 5600H - Rtx 3060 95-100W)

Asus ve Türk markaları konusunda fikrim hala aynı, donanım cezbedici olsada çok problemliler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı