25 bin TL Masaüstü PC toplama

Bütçe
25 bin
Bazı arkadaşlar yeni çıkacak serileri önermiş bekle demiş ama şu pandemi döneminde bunlar tanıtılsa bile ocak şubat ta erken türkiyeye gelmez diye düşünüyorum . Amerikadan parça getirtme imkanım da var ama evrensel garantileri varmı bilmiyorum parçaların. Beni aydınlatabilirseniz sevinirim.

Oyun oynayacağım corsair hydro x water cooling kit getirtiyorum amerikadan. Custom sıvı soğutmalı bi cihaz yapmak istiyorum. Sıvı soğutma acaba yeni çıkacak 3000 serisine uygulanıyor mu ?

Oyun oynayacağım Corsair Hydro X water cooling kit getirtiyorum Amerika'dan. Custom sıvı soğutmalı bir cihaz yapmak istiyorum. Sıvı soğutma acaba yeni çıkacak 3000 serisine uygulanıyor mu?

1- Costum sıvı soğutma yapmak çok bigi birikimi ve zahmet ister her 6 ayda bir tekrar söküp temizlemen gerekir.
2-Yeni nesil 3000 serisi ekran kartlarını beklemeni bende tavsiye ediyorum ama bu parçalar uymaz nasıl 2080 ene farkı 2070'e farklıysa onlara da farklı olacak.
Ama yaparsan mükemmel olur onu da söyleyim.

Son düzenleme:
1. Bu işleri öğrenip kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum. Yani öğrenip temizliğini 6 ayda bir yapabilirim. Bu arada zaten pc ye işlemci için sıvı soğutma düşünüyorum(2 bin tl aşağı yukarı). 4 bin tl ye full sıvı soğutma kit geliyor içinde işlemci soğutması da var o yüzden o set bana çok mantıklı geliyor
2. Bazı forumlarda okudum rtx3090 hariç diğerlerinde çok ciddi bi fark olmayacağı söyleniyor veya başka bir ihtimal rtx2060 falan alıp ikinci el falan olabilir sadece ekran kartını sonradan alabilirim maksat pcsiz kalmayalım.

ne dersin ?

Yeni konular

Geri
Yukarı