25 bin TL Render ve oyun laptopu önerisi

Bütçe
25000

kalona07

Decapat
Merhaba arkadaşlar.
Hem render alabileceğim hem de oyun oynayabileceğim bir laptop arıyorum.
Bütçem 25bin civarında.

Bu ikisini gözüme kestirdim ama ne derece iyidir bilemiyorum forumdaki konuları okuduğumda MUX olup olmaması ya da ekran kartı kaç W vs gibi şeyler okudum ama bu işlerden pek anlamadığım için kararsız kalıyorum her modelde bazı modellerin bazı kasaları sorunlu oluyormuş sanırım ısınma konusunda.

şimdiden teşekkürler iyi günler.

Merhaba arkadaşlar.
Hem render alabileceğim hem de oyun oynayabileceğim bir laptop arıyorum.
Bütçem 25bin civarında.

Bu ikisini gözüme kestirdim ama ne derece iyidir bilemiyorum forumdaki konuları okuduğumda MUX olup olmaması ya da ekran kartı kaç W vs gibi şeyler okudum ama bu işlerden pek anlamadığım için kararsız kalıyorum her modelde bazı modellerin bazı kasaları sorunlu oluyormuş sanırım ısınma konusunda.

şimdiden teşekkürler iyi günler.
Msi'ın amd ekran kartlı modellerini önermem çünkü makineler o kadar ısınıyor ki lehim attırdığı bile oluyormuş forumlarda gördüm ve satıcılardan bilgi almıştım.

Oyun için evet, DLSS var ama render konusunda hiçbir işinize yaramayacağı için saf güç olarak daha üstün olan RX 6700M kartlı MSI modelini tercih edebilirsiniz. Ek olarak, Tensor çekirdeklerinden yararlanabilen yazılımlar (Adobe programları) kullanıyorsanız RTX 3060 iyi bir tercih olabilir.

Render ekran kartı mı yoksa işlemci üzerinden mi alınacak?

şuan bu modeli kullanıyoruz ekran kartı üzerinden render alıyoruz diğer türlü işlemci çok ısınıyor
oyun performansı olarak ihtiyacı karşılamıyor maalesef aşırı bir ısınma söz konusu 1-2saat oynayıp kapatmak zorunda kalıyorum

Msi'ın amd ekran kartlı modellerini önermem çünkü makineler o kadar ısınıyor ki lehim attırdığı bile oluyormuş forumlarda gördüm ve satıcılardan bilgi almıştım.
işte bazıları öneriyor bazıları önermiyorum bu sebepten kafam çok karıştı

Oyun için evet, DLSS var ama render konusunda hiçbir işinize yaramayacağı için saf güç olarak daha üstün olan RX 6700M kartlı MSI modelini tercih edebilirsiniz. Ek olarak, Tensor çekirdeklerinden yararlanabilen yazılımlar (Adobe programları) kullanıyorsanız RTX 3060 iyi bir tercih olabilir.
3dmax ve autocad kullanıyoruz
bende 6700 düşünüyordum ama ısınma olarak nasıl biliyor musunuz çok inceymiş o model bu sebepten ısınacağını düşünüyorum
bu modele bende baktım ama başka bir yerde bulamadım bu sitede 3 taksite bile vade farkı koyuyor diğer türlü bütçeyi biraz aşıp düşünebilirdim

3ds Max ve Autocad kullanıyoruz.
Ben de 6700 düşünüyordum ama ısınma olarak nasıl biliyor musunuz çok inceymiş o model bu sebepten ısınacağını düşünüyorum.
3ds Max'de Vray ile render alıyorsanız güçlü kart hep daha iyidir ama şöyle de bir konu var ki CUDA renderına göre RTX renderı açık ara daha iyi performans veriyor, bu RX 6700M'e karşı RTX 3060'ın bir üstünlük sağlamasına neden olur mu bilmiyorum.

Bu videoda genel olarak NVIDIA render konusunda dahi iyi duruyor ve mobil GPU tarafında da pek bir fark olacağını sanmıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

şuan bu modeli kullanıyoruz ekran kartı üzerinden render alıyoruz diğer türlü işlemci çok ısınıyor
oyun performansı olarak ihtiyacı karşılamıyor maalesef aşırı bir ısınma söz konusu 1-2saat oynayıp kapatmak zorunda kalıyorum

işte bazıları öneriyor bazıları önermiyorum bu sebepten kafam çok karıştı

3dmax ve autocad kullanıyoruz
bende 6700 düşünüyordum ama ısınma olarak nasıl biliyor musunuz çok inceymiş o model bu sebepten ısınacağını düşünüyorum

bu modele bende baktım ama başka bir yerde bulamadım bu sitede 3 taksite bile vade farkı koyuyor diğer türlü bütçeyi biraz aşıp düşünebilirdim

Render'i ekran kartı üzerinden alıyorsanız NVIDIA şart diyebilirim. Bütçeyi biraz artırıp bu ürüne yönelebilirseniz her anlamda epey memnun eder.

3ds Max'de Vray ile render alıyorsanız güçlü kart hep daha iyidir ama şöyle de bir konu var ki CUDA renderına göre RTX renderı açık ara daha iyi performans veriyor, bu RX 6700M'e karşı RTX 3060'ın bir üstünlük sağlamasına neden olur mu bilmiyorum.

Bu videoda genel olarak NVIDIA render konusunda dahi iyi duruyor ve mobil GPU tarafında da pek bir fark olacağını sanmıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

laptop için olan bir incelemeyi izlediğim de tam tersi 6700m önde gösteriyordu
sürekli farklı şeyler çıkıyor anlamıyorum

bunun hdd si 512 işlemcilerinde pek bir performans farkı yok görünüyor
aradaki 6bin fiyat farkı buna değer mi

laptop için olan bir incelemeyi izlediğim de tam tersi 6700m önde gösteriyordu
sürekli farklı şeyler çıkıyor anlamıyorum

bunun hdd si 512 işlemcilerinde pek bir performans farkı yok görünüyor
aradaki 6bin fiyat farkı buna değer mi

Render tarafında NVIDIA, AMD'ye göre çok daha önde. 6700M'li model oyunlar için çok iyi bir cihaz, ancak render tarafında o beklediğiniz performansı sunamayabilir. SSD 512GB ancak PCIe 4.0 ile geliyor. İsterseniz sonradan yine bir SSD daha ekleyebilirsiniz. 11800H ile 5800H arasında çok fark yok, oyunlarda da 6700M ile 3070 yakın kartlar. Ancak iş Render tarafına gelince 3070 çok daha performanslı. Leopard kasası soğutma tarafında da daha başarılı.

Geri
Yukarı