25 bin TL'ye i7 3630QM sistem toplanır mı?

Bütçe
25000
Daha fazla  
  • i7 3630qm laptop işlemcisi
  • Pcwinmax HM77 - 768TL.
  • 8 GB DDR3 PC3 2400 MHz. Dual RAM'ler 2 adet 16 GB - 1850TL.
  • RTX 3060 - 9068TL.
  • 1TB Samsung SSD - 1645TL.
  • Kasa MSI - 2388TL.
  • MSI 650W - 2540TL.
  • ASUS TUF Gaming 240Hz 27inch - 7bin TL.
  • Mouse, klavye, mouse pad kendinde varsa ekleme.

Toshiba laptop cihazımda ekran kartını yükseltemediğim için (GT 740M) masaüstü 10 sene daha götürebilmesi için YouTube'da bilinen bir kanal ve videodan örnekleme yaparak toplamak istedim.

Daha önce bunu yapan ya da deneyimleyen oldu mu?

Günümüz ekonomisinde ne yazık ki ekran kartlı kasalar 18 20 bine mâl olduğu için bu şekilde toplamayı düşündüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz olur ki bu nasıl bir sistem toplama acaba ekran kartından ve monitörden kısıp gidip işlemci alın ne bileyim laptop işlemcisi ile masaüstü kullanılmaz çok merak ediyorsanız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• i7 3630qm laptop işlemcisi.
  • Pcwinmax HM77 - 768TL.
  • 8 GB DDR3 PC3 2400 MHz. Dual RAM'ler 2 adet 16 GB - 1850TL.
  • RTX 3060 - 9068TL.
  • 1TB Samsung SSD - 1645TL.
  • Kasa MSI - 2388TL.
  • MSI 650W - 2540TL.
  • ASUS TUF Gaming 240Hz 27inch - 7bin TL.
  • Mouse, klavye, mouse pad kendinde varsa ekleme.

Toshiba laptop cihazımda ekran kartını yükseltemediğim için (GT 740M) masaüstü 10 sene daha götürebilmesi için YouTube'da bilinen bir kanal ve videodan örnekleme yaparak toplamak istedim.

Daha önce bunu yapan ya da deneyimleyen oldu mu?

Günümüz ekonomisinde ne yazık ki ekran kartlı kasalar 18 20 bine mâl olduğu için bu şekilde toplamayı düşündüm.

Parayı çöpe atmak gibi bir şey olur, daha ucuza hazır PC'ler dururken o işlemciyi kullanma bence.

@Vio bu sistemin benzeri zaten şu an elimdeki laptopta (sadece ekran kartı geride kaldı)
@Hououin Kyouma 20 senede geçse halen dokunmatik ekranlı laptop cihazlara kimsenin gücü yetmiyor :D
@Lusyz videoda zaten 2K 4K deneyimlediği için darboğaz olmadan rahatça kullanabildiği ortada (ki zaten 1080'den kurtulmak istiyorum 720'den vs yıl olacak 2023)
@ARDA_bey bulabildiğim en ucuz ve en düşük maliyetle maximum performansa dizebileceğim bu oldu her şey dahil hem de.

Arkadaşlar gönül ister laptop ekran kartını ASUS ROG Flow gibi 3050 Ti yapabilsem de hiç bunlara girmesem :D ama laptopta ekran kartım GT740M yani bir bu başıma bela oluyor yoksa 16 GB RAM i7 3. nesil işlemci ile her oyunu açabiliyorum ama FPS sorununu bir türlü aşamıyorum.
eGPU ile de sağdan soldan kablolar çıksın da istemiyorum.

Örnek 19 bin TL'ye sadece kasa var, ne monitörü var ne de işlemcisi.

Örnek mesela 15bin TL'ye yine aynı kasa ve işlemcisi AMD 500GB SSD'li.
Yine monitörü yok, yine kendi listemle alakalı hiç benzer yanı yok.
Hem de kasa powersuply markası tercihim değil.

Alın size bir örnek daha 19BIN600 TL'ye.
Hem DDR4 hem i5 512 GB M.2
Yani uzun lafın kısası bilgisayar toplamak istiyorum 20bin 25bin TL'ye her şey dahil 3060 ekran kartlı güncel bilgisayar bulunmuyor ve ucuza toplanmıyor.
Yorum yapmadan önce piyasayı biraz araştırın lütfen.

Kendi laptop cihazım.
Bu marka ve model.
Ekstra olarak bu cihaza SSD + 16 GB SK Hynix RAM ekledim.
Şu an hızı performansı güzel her şeyi halen günümüze göre mükemmel sadece ekran kartı yetersiz kalıyor o da FPS olarak yoksa düşük ayarlarda 40 50 FPS laptop için yine güzel.
Yoksa herkes ister 5 10 bin TL'ye oyuncu bilgisayarım olsun falan ama öyle bir ekonomide görüşmek dileğiyle :D

@Ahmet Han Türetmiş

Monitör ve ekipmanlar dahil 25000 TL bütçeniz varsa 3060'ı geç 3070 Ti'lı sistem alabilirsin en düşük.
Kanka diğer konudaki paylaştığın siteye baktım da orda da monitör yok DDR4 i5 512gb biraz çok değil mi fiyat olarak ? işletim sistemi, fan, monitör ekleyince 30 bin oluyor yine.

Yani şu sisteme bir de 240Hz monitör koymuşsunuz. Bu sistemle 240FPS'lere çıkabıleceğinizi samimi olarak düşünüyor musunuz anlamadım? Bence bu fikirden acilen vazgeçin ve 25.000₺ gibi bir parayla toplanabilecek en verimli sistemi toplamak için konu açın.

Yeni konular

Geri
Yukarı