25 bin TL'ye kadar laptop önerisi

Omen çok düşündüm.

Legion 5'i de çok düşündüm ama Legion 5 pro DH konusunda Legion 5 yani Pro olmayan modelde performansı kötü wifi çipi ve ram olduğundan bahşedilmiş. Araştırayım diyorum ciddi bir kullanıcı kitlesi bulamadım Türkiye'de.
Omen iyidir.
Kaliteli marka kaliteli derecede para alıyor diye bir şey yok bunu baştan soyleyim Monster kullandım 0 sorun fakat arkadaşım panelde sorun yaşadım garantili diye ücretsiz panel yenilendi ve garanti bozulmadı hem de 300Hz taktılar stok yok diye daha ne olsun 1000TL'e RGB'siz bir klavyeye ben neden o kadar para vereyim mekanik değil bir şey değil o zamanın parası ile laptopun çeyrek parası kaliteli marka kaliteli para alan tek firma Dell'dir.

Hocam bütcenizi 30k 27k yapınca bari daha kaliteli cihaz alın 25k para verdiğiniz ürünlerin hepsi zamanında 15k 17k bandındaki ürünler hiçbiri parasını haketmiyor zaten.
Bende de kullandığım tüm HP modelleri sorun çıkarttı. Dediğim gibi, şans.

3070 Max-Q ama tam olarak 85-75W değil 100W diye biliyorum. Ayrıca VRAM avantajıda var. + olarak 4. nesil AMD'ler 10. nesil Intel'leri (10500h ve 10870h harici onlar daha geç çıkan 4800H ve 4600H'ı geçmek için yapılan işlemciler) yerle bir ettiler. 11. nesilde Intel az da olsa öne geçti. Öyle aman aman fark yok ufak farkla önde. 3750H gibi fiyaskoları kullandıysanız bu yorum gayet doğal.

L340 mı kullandınız? Ayrıca ışık sızması IPS panellerde farz.
VRAM konusuna deginmeniz iyi olmuş. +2 GB VRAM her halükarda benim için 130w 3060dan daha avantajlı( 100W 3070 aşağısı olmadığı sürece)
ancak Dell'de Türkiye ürünlerini çok takmıyor.
Dell Türkiye'yi zerre takmıyor.
Zamanında Dell 7567 anakarti garanti varken bozuldu. Garantiden bedavaya 1 haftada değişti çok güzel bir durum ve çok memnun kaldım ama Koç Sistem'di.
Herseyi BDH'a devretmişler. Geçen pil için aradım DParça'ya yönlendirdiler. Onlar da 99 Dolar + %18 KDV + 10 Hafta teslim süresi çektiler.

Dell mümkün değil almam. Kasası, termal macun değişimi rezaletti zaten.

Hocam bütcenizi 30k 27k yapınca bari daha kaliteli cihaz alın 25k para verdiğiniz ürünlerin hepsi zamanında 15k 17k bandındaki ürünler hiçbiri parasını haketmiyor zaten.
Taş çatlasın 28K olur onu gerçekten zorlamak istemiyorum.
Piyasa iğrenç bir hal olmuş bu kadar kötü bir fiyatlandırma normal mi?

En son 5800H 3060 OMEN'i 20 Bin'e alayım diyorum ama alıp kullanan yok sanırım.
Bu model hakkında ne düşünüyorsunuz?

PD var 130W 3060, 5900HX , tasarım janjanlı. Asus'un bir ağırlığı var sayılır?

Bu bütçede bunlar iyidir:

10870H'dan ve genel olarak 10. Nesilden çekiniyorum.

Şu Asus hakkında ne düşünüyorsunuz?

Omen hakkında da 80w ekran kartı var demiş satıcı trendyolda.

Laptop işi inanılmaz yordu beni. Ne berbat bir piyasa var ya.

İyi bir model ama MUX yok bir de Gigabyte'ı soğutması çok iyi hocam ondan sorun olmuyor @T129Atak hocam kullanıyordu.
Hocam zamanında 7700HQ eşiğine bulaşmış biri olarak çok çektim.
8750H kullananlar bu kadar eziyet çekmedi.
10. Nesilden 11. Nesile geçişte 7. Nesilden 8'e geçiş gibi.

Bu yüzden aşırı derecede çekiniyorum.

Mux benim islerimde ne kadar etki eder? Oyun oynamıyorum. İş uygulamalarında, doğrudan full yük GPU'ya bindiği durumlarda nasıl bir kayıp yaşarım?

5900HX, AMD işlemcilerin bildiğim kadarıyla pil konusunda 11800H'a göre iyi olması. Power delivery gibi konular beni cezbediyor.

Siz attığım modelde kritik bir eksik bilmiyorsanız Asus'u düşünüyorum. Ya bu, ya 20000'e Omen 15 olacak gibi. Bu fiyata 100W ve üstü 3070 bulursam belki düşünebilirim.

Bir diğer konu Gigabyte. Gigabyte çok premium bir marka ama aynı Dell gibi Türkiye'yi takmazlarsa uğraşmak istemiyorum. 11800H - 3070 modeli tekrar 23 -24'e düşse alırım ama düşmeyecek gibi.

Attığım Asus modeli ve Rog Strix G15/17 serisi ilginç bir şekilde konuşulmuyor neden olduğu hakkında bilginiz var mı?

Asla T7 v22.2 alma!
Berbat model.
ROG veya OMEN derim.
5900H'lı ROG guzel gibi.

Geri
Yukarı