25 Ekim 2021 Dolar Kuru 9,79 TL

• Konuyu başlatan Tim
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 94
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında 2002 yılını milat alırsak önceki 20 yıldaki artış oranına göre artsa şuan kur 16000tl olması gerekiyor. AKP tarafı bu açıdan başarılı sayılabilir. Öte yandan 20 yılda dolar 100 küsür liradan 1.3milyon seviyelerine çıkmıştı.Yani 20 yılda 1milyon artış olmuştu.Son 20 yılda ise 10 milyona çıkarak 9 milyon birden artmış oldu. Bu da madalyonun diğer tarafı.

Yani. Sen o dolarlarını sat güzelce. Bayrağına falan da dokunmam, al senin olsun bayrağın.
Satması için bir sebep yok. Bir ekran kartı alacaktım parayı TL'de tutuyordum her geçen gün değeri gidiyor paranın ekran kartı fiyatı artarken. En son bütün parayı dolara çevirdim. Ekran kartı fiyatı arttıkça elimdeki parada değerleniyor. Etkilenmiyorum artışlardan. Stok bulup normal fiyatlara gelene kadar bekliyeceğim bu şekilde. Sizde elektronik alet alacaksanız bu taktiği yapabilirsiniz. Forumda %80-90 bu taktiği yapmakta.

Satması için bir sebep yok. Bir ekran kartı alacaktım parayı TL'de tutuyordum her geçen gün değeri gidiyor paranın ekran kartı fiyatı artarken. En son bütün parayı dolara çevirdim. Ekran kartı fiyatı arttıkça elimdeki parada değerleniyor. Etkilenmiyorum artışlardan. Stok bulup normal fiyatlara gelene kadar bekliyeceğim bu şekilde. Sizde elektronik alet alacaksanız bu taktiği yapabilirsiniz. Forumda %80-90 bu taktiği yapmakta.
Ne yazık ki parayı dolara çevirmek de tam olarak kurtarmıyor. Kura oranla fiyatlar daha fazla artıyor.

Dolara yatırım yapıp dolar yükseldiğinde hükümete sövenler ayrı bir kafada.

Ne yazık ki parayı dolara çevirmek de tam olarak kurtarmıyor. Kura oranla fiyatlar daha fazla artıyor.
Tabiki aynı oranda kurtarmıyor fakat TL'de tuttuğunuz değere göre çok daha az etkileniyorsunuz.

Bakın, ben ekonomist değilim ve çok anlamam. Yine de dolar sürekli yükselirken dolar satmanın mantıklı olmadığını biliyorum. Bu adam zaten ben sat dediğim için satmayacak.
Dolar bile elektroniklerdeki artışlara yetişemiyor şu anlık.

Dolara yatırım yapıp dolar yükseldiğinde hükümete sövenler ayrı bir kafada.
Millet parasının eriyip gitmesini mi izlesin? Alanların çoğu da yatırım için değil zarar etmemek için alıyorlar.

Millet parasının eriyip gitmesini mi izlesin? Alanların çoğu da yatırım için değil zarar etmemek için alıyorlar.

Emin misiniz hocam? Çoğu fırsatçılık yapıp dolara yatırıyorlar. Şahit oldum buna. Parasını eritmemek için yatırım yapan kişi parasını daha fazla eritiyor haberi yok.

Önce 9.76 birkaç dakika sonra da 9.74'e düştü. Reis ile Joe Biden arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşmiş olabilir.
Tekrar 9.75 oldu.

Emin misiniz hocam? Çoğu fırsatçılık yapıp dolara yatırıyorlar. Şahit oldum buna. Parasını eritmemek için yatırım yapan kişi parasını daha fazla eritiyor haberi yok.
Yani yanlış anlamayın ama yatırım yapan herkes parasının eriyip gitmesini istemediği için yatırım yapıyor dolara. Hem yatırıp yapıp hem hükümete laf ediyorlar diyorsunuz da şu güzelim ülkemizin bu durumu haketmediğini düşündükleri için olabilir mi? Her laf atana vatan haini gözüyle bakılmasa çok iyi olacak. Gerçekten elinizi vicdanınıza koyup düşünün yanı şu güzelim ülkemiz şu durumları hakediyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı