25 metre Ethernet kablosu önerisi

Dayex

Hectopat
Arkadaşlar internet hızım 50 Mbps. Alt kattaki modemden yukarı kata kablo çekeceğim. Kablo alt kattaki pencereden çıkıp dışarıdan benim penceremden girecek. O yüzden dışarı koşullarına göre (yağmur, kar vs.) Bir kablo arıyorum. Bütçem 150-200. önerilerinizi bekliyorum.

Bu tarz kablolar her ne kadar dayanıklı gibi dursa da uzun süreler dış mekanda kalıp çevre şartlarına maruz kalacağı için benim size tavsiyem kat arasına eğer zor olmayacaksa duvara kablo kanalı sabitlemeniz ve kabloyu içinden geçirmeniz. Çünkü zamanla güneş en kaliteli kabloyu bile kullanılamaz hale getiriyor.

Bence bu kabloların hiçbiri dış ortam için değil. Zaten renkleri bile siyah ve direk güneş ışığını çeker üzerine. Ama bunlardan birisini alacaksan yukarıdaki arkadaşın tavsiye ettiği markayı al.

Bugün 150-200 Liraya 25 Metre outdoor (dış ortam) CAT kablo imkanı yok alamazınız. Sizin dediğiniz dış ortama dayanıklı kablonun metresi bugün ortalama $1,25 falan. Yani yaklaşık 23 TL + KDV... LS0H iç kılıf ve PE dış kılıf ile çift kılıflı, ağır koşullara uygun, UV dayanıklı %100 bakır kablolardan bahsediyorum. Bu bütçede bırak outdoor (dış ortam) olmasını, indoor (iç ortam) %100 bakır 23 AWG kablo bir bulmanız bile zor maalesef.

Sizin bütçeyi 3-4 katına çıkartmanız lazım veya sıradan basit bir kablo (artık ne bulabilirseniz onu) alacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı