25 Nisan 1980 - Black Sabbath, Heaven and Hell albümünü yayınladı

Bora Dere

Zettapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
32
Yer
Slytherin
Daha fazla  
Ozzy Osbourne'un ayrılışından sonra Ronnie James Dio'nun katılımıyla grubun çıkardığı ilk albümdür. Bu albümde adını veren Heaven and Hell şarkısı hakkında Dio bir belgeselde, bu şarkının hikayesinin kendinden geldiğini belirtmiştir.

Orijinali:
That song was a chance for me to get all these things off my chest that I always wanted to say… It was a song that let me say the one statement that was most important to me. I've always felt to be somewhat of a spokesman for kids – for people who maybe lonely, looked down upon, because they like the wrong kind of music – and, more importantly, the kids who play in bands. So I made the statement that I always wanted to make, which is, 'The world is full of kings and queens, who blind your eyes then steal your dreams / It's heaven and hell.' And that all means beware of people who try to blind your eyes with promises… If you have those dreams, don't let anyone rob you of those wonderful ideas that you have by stealing them and putting them in their pocket, and leaving you lonely by the side of the road. So beware those kings and queens out there, who blind your eyes then steal your dreams. It was very important for me to be able to make that statement. And that statement has been something that I've tried to live with since that time.

Türkçesi:
Bu şarkı, her zaman söylemek isteyip de söyleyemediğim şeyleri ifade etmem için bir şanstı. Benim için en önemli şeyi söylememe izin veren bir şarkıydı. Kendimi her zaman çocuklar için - belki yalnız olanlar için, yanlış müzik türleriyle ilgilendikleri için küçük görülen kişiler için - ve en önemlisi, bir müzik grubunda yer alan çocuklar için bir sözcü olarak görmüşümdür. Bu yüzden ben de her zaman ifade etmek istediğim söylemler olan: "Dünya gözünüzü kör eden ve hayallerinizi çalan kral ile kraliçelerle dolu / İşte bu cennet ve cehennem" sözlerini dışarı vurdum. Bütün bunlar; sizi sözleriyle kör etmeye çalışan kişilerden uzak durun anlamına geliyor. Eğer hayallerin varsa, kimsenin bu hayalleri cebine atıp seni yolun kenarında yapayalnız bırakmasına izin verme. Bunu ifade edebilmek benim için çok önemliydi. İşte bu ifade, o zamandan beri beraberinde yaşamaya çalıştığım bir şeydi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı