250-300 TL klavye önerisi

WaIter White

Decapat
Makaleler
1
Normalde MK61 alacaktım. Fakat bütçemde düşüş oldu ve Hydra R6 klavyem kökten bozuldu. Hem acelem var hem de bütçem 400 TL civarından 200-300 TL'ye düştü. Bütçemi çok zorlayarak 400-450 TL'lik bir klavye de alabilirim.

İlk önce klavyede istediğim 2 temel özellik:

Sessiz olması.
RGB aydınlatmaya sahip olması.

Yukarıda belirttiğim özelliklerdeki barındıran klavyelerin bir listesini yaptım. Aşağıya bırakıyorum.

200-300 TL bütçedeki klavyeler:

Razer olana daha yakınım. Fakat ışık şiddetinin az olması kafamı karıştırıyor.

400 ve üzeri bütçedeki klavyeler:

MK61'in pek incelemesi olmadığı için alternatif olarak daha fazla bilinen bir klavye olan BW-KB1'i koydum. Razer ise markanın verdiği güven ve şık tasarımı için koydum. Bir de daha kısa sürede elime ulaşması ve Razer garantisi gibi sebepler de var.

Bütçeyi aşıp yurt dışından bir klavye almaya kalksam ve bir problem yaşasam garanti süreci olacak mı? Olursa nasıl olacak? 14 gün içinde iade hakkım var mı?

Sorularım bunlar. 1 hafta içinde klavyelerden birini sipariş edeceğim. Beni en az 3-4 yıl götürmesini istiyorum. Mesela Cynosa Lite ile 400+ bütçedeki klavyeler arasında 150 TL veya daha fazla paraya değecek bir fark var mı? Bu klavyelerden başka klavyeler de önerebilirsiniz. Sizce isteklerime göre hangi klavyeyi seçmeliyim? Siz olsanız hangi klavyeyi seçerdiniz? Sorularıma cevap verip yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

@TÇB @hadwiger @Samotne Ciasteczka @MisakiTaro @Shuriken

Bir de Monster Pusat klavyeyi önermezseniz sevinirim. Tasarımı pek hoşuma gitmiyor.

Son düzenleme:
Red Switch:

Blue Switch:

Bütçe 400'e kadar çıkılabiliyor, Cynosa Lite alınmaz.

Hocam bu size kalmış. Sesinden rahatsız olmuyorsanız yani membran takıntınız yoksa mekanik alınabilir. Farkı da bence çok olacaktır. Tabi iş en son bütçede bitiyor.

Red Switch:

Blue Switch:

Bütçe 400'e kadar çıkılabiliyor, Cynosa Lite alınmaz.
Blue switch klavyeleri, sesi nedeniyle pek düşünmüyorum. İkinci attığınız klavye sessiz fakat klavyenin RGB olmasını da istiyorum. Yine de önerileriniz için teşekkür ederim.
Hocam bu size kalmış. Sesinden rahatsız olmuyorsanız yani membran takıntınız yoksa mekanik alınabilir. Farkı da bence çok olacaktır. Tabii iş en son bütçede bitiyor.
Cidden kararsız kaldım. Bütçeyi zar zor 400 yapsam ya bekleyeceğim, ya da membran bir klavye alacağım. Cynosa V2'nin tasarımını beğeniyorum. Fakat mekanik klavyeler varken onu almak ne kadar mantıklı, tartışılır. Bütçeyi aşmazsam Cynosa Lite klavyesinin ışıkları tatmin etmeyebilir. Çok ikilemde kaldım.

Son düzenleme:
Kronik sorunlu diyeceksiniz ama benim de kullandığım G213'ü alabilirsin bende bir sorun yok şu an ama karar senin RGB'leri çok ışıklı bu arada odayı aydınlatır.

En mantıklısı K552 gibi duruyor hocam. Kendi klavyemi-K580-Outemu Red Switch'ler ile değiştirdim, gayet hoş bir sesi oldu. Bu fiyat bandında pek bir rakibinin olacağını zannetmiyorum açıkçası.

En mantıklısı K552 gibi duruyor hocam. Kendi klavyemi-K580-Outemu Red Switch'ler ile değiştirdim, gayet hoş bir sesi oldu. Bu fiyat bandında pek bir rakibinin olacağını zannetmiyorum açıkçası.
K552 rainbow veya RGB modellerinin stokları olsa düşünebilirdim fakat şu an hiçbir sitede stoklarını bulamadım.

K552 Rainbow veya RGB modellerinin stokları olsa düşünebilirdim fakat şu an hiçbir sitede stoklarını bulamadım.
Membran olarak K509'a da bakabilirsin, aydınlatması gayet güzel görünüyor. YouTube'da bayağı bir incelemesi var. Keycapsler için yapılan yorumlar da iyi olduğunu işaret ediyor. Fiyatı da 180 TL şu an, düşünebilirsin bunu da. En azından ileride değiştirmek istersen de çok fazla bir ücret ödememiş olursun.

Hocam şahsen ben de bu bütçede klavye arıyorum, Blue Switch istemiyorum ve yaptığım araştırmalar doğrultusunda K512 Shiva bana göre aralarından en iyisi, tabii mavi switch istemeyenler için. Ses olarak Cynosa Lite güzel değil şahsen, Shiva'nın sesi çok daha hoş. İsterseniz siz de izleyip kararınızı verebilirsiniz.

Bu iki klavye hakkında ben de konu açmıştım;

Bu videoda Shiva'nın renk modlarını ve ses testini izleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ise Cynosa Lite.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı