250₺ Gaming laptop soğutucu önerisi

Hayır, faydası oluyor ve aynen termal macun değiştirilse daha güzel olur, link de bırakayım.

Acer Nitro AN515-42 modeli bir laptopum var. Pandemi zamanı yaz nedeniyle soğutucu aldım bir etkisi olur diye maalesef bir faydasını göremedim. Çünkü aradaki plastik tabaka ısıyı düzgünce iletemiyor.

Acer Nitro AN515-42 modeli bir laptopum var. Pandemi zamanı yaz nedeniyle soğutucu aldım bir etkisi olur diye maalesef bir faydasını göremedim. Çünkü aradaki plastik tabaka ısıyı düzgünce iletemiyor.
Olayın plastiğin iletip iletmemesiyle alakası yok. Laptop soğutucuyu alırken fanlarının laptopun altındaki ızgaralarla aynı hizaya gelip gelmediğine bakmak gerekli.

Soğutucularla ilgili yorumlarda okuduğum kadarıyla çok fanlı soğutucular daha az etkili. Alüminyum olanların daha faydalı olduğu yazılmış genelde. Ama bazı alüminyum soğutucular da laptopun altına zarar vermiş. Ben araştırdıklarımdan 17.3 inç laptopum için biraz küçük taşmalara rağmen, Deep cool N9 gümüş rengine karar vermiştim ama fiyatı çok yüksek olduğu için almadım.

Olayın plastiğin iletip iletmemesiyle alakası yok. Laptop soğutucuyu alırken fanlarının laptopun altındaki ızgaralarla aynı hizaya gelip gelmediğine bakmak gerekli.
Tekli fanlı soğutucular haricinde çoğu soğutucu en az 4 fan kullandığında aynı hizaya denk gelmemeleri imkansız ama şu vakumlu soğutucunun bir etkisi olur herhalde. Onun içinde havalandırma çıkışlarının uyumlu olması lazım.

Tekli fanlı soğutucular haricinde çoğu soğutucu en az 4 fan kullandığında aynı hizaya denk gelmemeleri imkansız
Tam gelmese de yakın gelmeleri de iş görür.
Şuraya güzel çift fanlı bir model bırakayım:

İstediğini seç. 😀

Yardımcı olduysa çözüm olarak raporlasanız sevinirim. 🙃

Bu markalardansa Deep cool veya Zalman gibi markalara bakman daha iyi olacaktır malzeme kaliteleri çok kötü.

Yeni konular

Geri
Yukarı