250 GB 870 EVO vs 1 TB Seagate 5400RPM HDD

Bütçe
350-400 TL
@Gökkayahan Maalesef ortalama 1 3A oyun 100GB'ı buluyor günümüzde. 480GB SSD dahi alsa ortalama 4 oyun yükleyebilir. Boyut olarak HDD hala avantajını kaybetmiş değil. Yükleme süreleri ve doku kaplamaları rekabetçi bir oyun olmadığı sürece (PUBG v.b) sorun oluşturacağını hiç sanmıyorum.

Red Dead Redemption, Control vb oyunlar. Kendileri de çok fazla depolama istiyor.
Bunları yükleyecekseniz HDD alın. 250 GB SSD'ye bunları yükleyip 10 GB boş alan bırakmak diski çabuk tüketecektir. Yalnız açılışları ve arada bir yaşayacağınız takılmalar olabilir. HDD'lerin okuma hızları oyunların boyutlarına yetişemiyor.

Bunları yükleyecekseniz HDD alın. 250 GB SSD'ye bunları yükleyip 10 GB boş alan bırakmak diski çabuk tüketecektir. Yalnız açılışları ve arada bir yaşayacağınız takılmalar olabilir. HDD'lerin okuma hızları oyunların boyutlarına yetişemiyor.

Peki Samsung'un 500 GB'lık modelini alsam yeterli olur mu sizce?

Öncelikle o HDD'yi sakın ama sakın almayın! Seagate'in düz Barracuda HDD'leri berbat.
Bu konuda yazdıklarım 2.5 inç Barracuda HDD'ler için de geçerli. Almamanızı öneriyorum. Bütçeniz nedir?

Öncelikle o HDD'yi sakın ama sakın almayın! Seagate'in düz Barracuda HDD'leri berbat.
Bu konuda yazdıklarım 2.5 inç Barracuda HDD'ler için de geçerli. Almamanızı öneriyorum. Bütçeniz nedir?
Bütçem 350-450 TL arası.
Arkadaşlar belirtmemişim ama ben depolamayı dizüstü için düşünüyorum. 2.5 inçlik baktım ama 5400 Rpm oyunlarda fazla eksiklik yaşatır mı? Ya da kesinlikle bunu almalısın dediğiniz bir HDD var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı