250 GB NVMe SSD almaya değer mi?

• Konuyu başlatan bmw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 448

bmw

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şu SSD'yi almak istiyorum oyun ve Windows için, 250GB zaten pek oyun atmak mümkün değil. Ama anakartım M.2 SSD destekliyor. Bu fiyata NVMe SSD'ler var Lexar, WD vs. markalardan. Acaba SATA 3, NVMe arasındaki fark belli olur mu? Yoksa 560/540 MB hız yeterli mi?

Alacağım SSD (SATA 3 )

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Şu SSD'yi almak istiyorum oyun ve Windows için, 250GB zaten pek oyun atmak mümkün değil. Ama anakartım M.2 SSD destekliyor. Bu fiyata NVMe SSD'ler var Lexar, WD vs. markalardan. Acaba SATA 3, NVMe arasındaki fark belli olur mu? Yoksa 560/540 MB hız yeterli mi?

Alacağım SSD (SATA 3 )

Hiç depolama biriminiz yoksa HDD sizi üzmez bence.

Alacağım SSD (SATA 3 )
Fark belli olabilir ama çok rahatsız olmazsınız hdd kullanarak.

NVMe, SATA arasında oyun yükleme süresi gibi şeylerde çok fark yok.

Fakat, DirectStorage Windows'a geldiğinde farkın açılacağını düşünüyorum.

(Linkteki ürün hakkında değil, genel bir bilgi olsun diye söyledim.)

Alacağım SSD (SATA 3 )

Oyun ve Windows için NVMe SSD'ye gereksiz para dökmenin anlamı yok. Tamamen tüketim amaçlı aldatmadan ibaret. Evet daha hızlılar. Ancak düşününki, 4 kişilik bir ailesiniz araç ihtiyacınız var. Gider binek otomobil alırsınız. 4 kişilik aileniz için 35 koltuklu otobüs almazsınız. Alsanızda 31 koltuğu boş kalır her zaman. 560/540 mb hızlar oyun ve windows için fazlasıyla yeterli. NVME SSD'ler daha özel ihtiyaçlar için alınabilir.

Geri
Yukarı